Meniu
Prenumerata

pirmadienis, balandžio 22 d.


COVID-19
Gyventojai vangiai skiepijasi antrąja sustiprinančia doze nuo COVID-19
BNS
Scanpix
„Pfizer“ vakcina.

Lietuvos gyventojai „blogai skiepijasi“ antrąja sustiprinančia vakcinos nuo koronaviruso doze, pripažįsta sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Jeigu paklausite, kaip skiepijamės antrąja sustiprinančiąja doze nuo kovido – blogai skiepijamės. Jei kažkada galėjome pasigirti, kad esame pirmieji Rytų Europoje, tai šiuo metu gal vos keletas šalių (vangiau - BNS) už mus skiepijasi: pas mus – apie vienas procentas žmonių, Europoje – apie dešimt“, – trečiadienį žurnalistams prieš Vyriausybės posėdį sakė A. Dulkys.

Jis svarstė, kad žmonės galėjo atidėti skiepijimąsi ir dėl karo Ukrainoje, energetinės krizės, taip pat procesą trukdo ir išaugęs sergamumas peršalimo ligomis.

„Labai tikėtina, kad karas, energetinė krizė užgulė žmones, ir mūsų pakankamai stipri ugniasienė, nuimtas krūvis nuo sergamumo COVID-19 nusiuntė žmonėms žinutę, kad gal aš palauksiu. Juo labiau, pats sergamumas trukdo: aš jau buvau užsiregistravęs antrai sustiprinančiai dozei, o po to peršalau, tada atitinkamai reikia išlaukti tam tikrą laiko atstumą, kad tai būtų veiksminga“, – kalbėjo A. Dulkys.

Lietuvoje mažiausiai viena skiepo nuo koronaviruso doze yra pasiskiepiję 70 proc. gyventojų.

2022 12 14 14:30
Spausdinti