Meniu
Prenumerata

šeštadienis, balandžio 13 d.


SEIMO REIKALAI
Į J. Džiugelio pirmininko kėdę SRDK komitete išrinkta P. Kuzmickienė
ELTA
Šarūnas Mažeika / Fotobankas BFL
Paulė Kuzmickienė.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) bendru sutarimu pirmininke išsirinko konservatorių frakcijos deleguotą parlamentarę Paulę Kuzmickienę. Naujoji komiteto vadovė dar turės būti patvirtinta ir Seimo.

„Turime priešpaskutinę sesiją, turime svarbių darbų. Esminiai darbai per šią kadenciją padaryti, bet vis dėlto dar turėsime, klausimų, kuriuos kartu bandytsime išspręsti. Vertinu, kad komitete dirba patyrę socialinės politikos tiek pozicijos, tiek ir opozicijos nariai ir, man atrodo, mes kartu galėsime esamus klausimus išspręsti“, – posėdžio metu teigė P. Kuzmickienė.

Pozityviai šios politikės kandidatūrą įvertino ir komiteto pirmininko pavaduotojas Linas Kukuraitis.

„Aš priminsiu, kad praėjusią kadenciją Paulė yra dirbusi šiame komitete, turi komisijos pirmininkavimo patirties, dabar yra ir komisijos pirmininkė. (...) Žinant Paulės ir būdo savybes, ir kaip sprendžiami klausimai, sutarimo paieškos, konsensuso ir geriausių sprendimų paieškos galėtume tikėtis“, – sakė politikas.

ELTA primena, kad iniciatyvos „Skaidrinam“ akiratyje atsidūręs Seimo narys Justas Džiugelis pranešė suspenduojantis savo narystę TS-LKD partijoje. Politikas taip pat nusprendė trauktis ir iš konservatorių frakcijos Seime.

Klausimai dėl J. Džiugelio parlamentinių lėšų panaudojimo kilo paaiškėjus, kad konservatorius per trejus metus Seime ataskaitos spausdinimui ir platinimui išleido daugiau kaip 23 tūkst. eurų ir už tai mokėjo M. Ardišauskui, šiuo metu vadovaujančiam Atsakingo lošimų verslo asociacijai.

Dalis konservatorių paragino J. Džiugelį trauktis iš SRDK pirmininko pareigų. Antradienį politikas pranešė, kad suspenduoja vadovavimą komitetui.

Seimo Antikorupcijos komisija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimai fiktyvių darbo santykių, taip pat subūrė grupę J. Džiugelio ryšiams su lošimų lobistais nagrinėti. Savo ruožtu informaciją apie galimus J. Džiugelio ir azartinių lošimų verslo atstovo M. Ardišausko ryšius nutarė surinkti ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

2024 03 12 09:50
Spausdinti