Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 29 d.


VIZITAS
Į Lietuvą atvyko Ukrainos prezidentas V. Zelenskis PAPILDYTA
BNS ir IQ
Unian
Volodymyras Zelenskis.

Į Lietuvą trečiadienį atvyko Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Jį skraidinęs lėktuvas apie 10.30 val. nusileido Vilniaus oro uoste. Prezidentą čia pasitinka Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Kaip pranešė Lietuvos Prezidentūra, šalies vadovas Gitanas Nausėda su Ukrainos lyderiu aptars karo Ukrainoje eigą, paramos Ukrainai klausimus, šalies integracijos į Europos Sąjungą (ES) ir NATO procesus.

Lietuvos ir Ukrainos prezidentai Daukanto aikštėje kreipsis į Lietuvos žmones, lankysis pirmųjų ponių iniciatyva įsteigtame Ukrainos centre, kur susitiks su Lietuvoje gyvenančiais karo pabėgėliais.

Ukrainos prezidentas taip pat susitiks su premjere Ingrida Šimonyte, Seimo vadovybe ir frakcijų atstovais.

"Mūsų patikimi draugai ir pagrindiniai partneriai yra Lietuva, Estija ir Latvija", iškart po nusileidimo rašė V. Zelenskis savo Telegram paskyroje. Prezidentas taip pat dėkojo už bekompromisę paramą Ukrainai per visus 10 karo metų ir ypač dabar, prasidėjus plataus masto invazijai.

„Prezidentas yra nepaprastas lyderis kovoje už Ukrainos laisvę, teritorijas, žmonių išlikimą, už demokratiją, humanistines vertybes ir už mūsų visų laisvę. Prezidentas V. Zelenskis rodo jaunajai kartai geriausią orumo, ryžto ir moralinės stiprybės pavyzdį, dėdamas didžiules pastangas išsaugoti Ukrainos kultūros, mokslo ir švietimo ateitį“, – VDU pranešime cituojamas rektorius, profesorius Juozas Augutis.

Vėliau V. Zelenskis vyks į Latviją ir Estiją. Su Baltijos šalių lyderiais jis žada aptarti tarptautinę paramą Kyjivui, tolesnius ryšius bei integraciją į Europos Sąjungą (ES) ir NATO.

V. Zelenskis kaip Ukrainos prezidentas Lietuvoje lankosi ketvirtą kartą. Pastarąjį kartą šalyje jis viešėjo pernai liepą, kai Vilniuje vyko NATO viršūnių susitikimas.

Ukraina vadina Vilnių vienu didžiausių savo rėmėjų, šiai jau beveik dvejus metus kovojant su Rusijos invazija.

Lietuva aktyviai pasisako už Ukrainos narystę ES, taip pat NATO. Pagal ekonomikos dydį, Lietuva patenka į daugiausiai karinės paramos Ukrainai skiriančių valstybių gretas.

2024 01 10 10:46
Spausdinti