Meniu
Prenumerata

pirmadienis, rugsėjo 25 d.


MIGRANTAI
Į Lietuvą įvertinti padėties dėl neteisėtų migrantų atvyksta EK narė Y. Johansson
BNS
Scanpix
Y. Johansson.

Į Lietuvą įvertinti padėties dėl neteisėtų migrantų sekmadienį su oficialiu dviejų dienų vizitu atvyksta už vidaus reikalus atsakinga Europos Komisijos narė Ylva Johansson.

Vizito metu eurokomisarė Y. Johansson susitiks su prezidentu Gitanu Nausėda, premjere Ingrida Šimonyte, vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite, Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovais, Lietuvoje dirbančiais „Frontex“ ir Europos prieglobsčio paramos agentūros (EASO) pareigūnais.

Sekmadienio vakarą Vidaus reikalų ministerijoje vyks A. Bilotaitės ir Y. Johansson susitikimas, pirmadienį eurokomisarė susitinka su prezidentu, vėliau – su premjere, po šio susitikimo planuojama bendra spaudos konferencija.

Pirmadienį Europos Komisijos narė Y. Johansson kartu su vidaus reikalų ministre A. Bilotaite taip pat lankysis pasienyje. Medininkų pasieniečių mokykloje vyks jų spaudos konferencija.

Šiemet sieną iš Baltarusijos į Lietuvą perėjo daugiau kaip 3 tūkst. neteisėtų migrantų. Šis skaičius yra daugiau kaip 40 kartų didesnis nei buvo per visus 2020 metus.

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 08 01 10:23
Spausdinti