Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 13 d.


SEIMO RINKIMAI
Į Seimą išrinkta beveik 30 savivaldos politikų, Radviliškyje laukia nauji mero rinkimai
BNS
Fotobankas
Antanas Čepononis.

Į Seimą pateko beveik 30 savivaldos politikų, o Radviliškyje laimėjus savivaldybės vadovui Antanui Čepononiui čia reikės rengti naujus mero rinkimus.

Daugiausiai savivaldos politikų dėl parlamento rinkimų pasikeis Vilniaus miesto savivaldybės taryboje, naujų vicemerų reikės dairytis Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio miestų ir Šalčininkų rajono vadovams. Radviliškio rajono meras konservatorius A. Čepononis į Seimą išrinktas vienmandatėje Radviliškio-Tytuvėnų apygardoje. Pagal įstatymą, atsilaisvinus mero vietai ne vėliau kaip per šešis mėnesius turi būti surengti nauji rinkimai.

Vyriausiosios rinkimų komisijos vadovė Laura Matjošaitytė yra sakiusi, kad mero rinkimai tikriausiai bus rengiami kitų metų kovo pabaigoje ir balandžio pradžioje.

A. Čepononis pažymi prieš savivaldos rinkimus deklaravęs, kad ketina vėliau kandidatuoti į Seimą, taip pat teigia norintis po ilgų metų darbo savivaldoje užleisti vietą kitiems. „Jei žiūrėti, kiek aš metų dirbu savivaldybėje ir kaip meras, ir kai visi kalba, kad merai užsibuvę ir neužleidžia vietos, vadina „karaliukais“, aš norėjau parodyti kitą tendenciją, kad ateina laikas, kai gali apsispręsti ir leisti (vadovauti) jaunimui“, – BNS situaciją komentavo meras. „Kai kandidatavau į merus, aš dar prieš rinkimus pasakiau, kad tikrai bandysiu (patekti) į Seimą, kad užleisčiau vietą kitam žmogui, kurį išsirinks radviliškiečiai“, – sakė A. Čepononis.

Daugiausiai politikų iš Vilniaus savivaldybės į Seimą išrinkti su Laisvės partija: vicemeras Vytautas Mitalas, tarybos nariai Kasparas Adomaitis, Evelina Dobrovolska, Monika Ošmianskienė, Tomas Vytautas Raskevičius. Į parlamentą išrinkta ir mero Remigijaus Šimašiaus patarėja Ieva Pakarklytė.

Laisvės partijos atstovas Vilniaus meras R. Šimašius sako, kad „rinkimai yra natūrali politikos proceso dalis“ ir su pokyčiais savivaldybėje susitvarkys, papildęs komandą naujais nariais. „Aš džiaugiuosi, kad daug patyrusių ir profesionalių mano politinės komandos žmonių pateko į Seimą. Taip, tai sukelia tam tikrų pokyčių Vilniaus miesto taryboje, bet susitvarkysime – komanda pasipildys naujais nariais, kurie, neabejoju, labai greitai ir efektyviai įsitrauks į Vilniaus kūrimą“, – R. Šimašiaus citatą BNS perdavė jo atstovas Karolis Žukauskas.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario mandatą į parlamentaro taip pat iškeis Darbo partijos atstovė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, konservatorius Arūnas Valinskas ir „valstiečių“ atstovas Lukas Savickas. Šiaulių miesto vicemeras Domas Griškevičius Saulės apygardoje į Seimą išrinktas kaip nepriklausomas kandidatas, Panevėžio miesto vicemeras Deividas Labanavičius laimėjo Panevėžio vakarinėje apygardoje iškeltas „valstiečių“ partijos. 

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovė Šalčininkų rajono vicemerė Beata Petkevič į parlamentą buvo išrinkta jau pirmajame ture Šalčininkų-Vilniaus apygardoje.

Iš Kauno miesto tarybos į Seimą išrinkta konservatorė Jurgita Šiugždinienė, Kauno rajono savivaldybės tarybos  konservatorius Justinas Urbanavičius. Klaipėdos miesto tarybą paliks du į Seimą išrinkti politikai – konservatorius Audrius Petrošius ir „valstietė“ Ligita Girskienė.

Du atstovai paliks Marijampolės savivaldybės tarybą – į Seimą išrinkti „darbietė“ Vaida Giraitytė ir konservatorius Andrius Vyšniauskas.

Į Seimą taip pat išrinkti: su socialdemokratų partija – Trakų rajono savivaldybės tarybos narys Kęstutis Vilkauskas, Kėdainių rajono savivaldybės tarybos Tomas Bičiūnas ir Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys Eugenijus Sabutis, su konservatorių partija – Šilalės rajono savivaldybės tarybos narys Jonas Gudauskas ir Palangos savivaldybės tarybos narys konservatorius Mindaugas Skritulskas.

Parlamento mandatą dar laimėjo Neringos savivaldybės tarybos narys Liberalų sąjūdžio atstovas Andrius Bagdonas, Elektrėnų savivaldybės tarybos narė Laisvės partijos atstovė Silva Lengvinienė, savarankiškai išsikėlęs Biržų rajono savivaldybės tarybos narys Valdemaras Valkiūnas.

Naujasis Seimas į pirmą posėdį paprastai susirenka lapkričio viduryje. Iki to laiko į Seimą išrinkti savivaldos politikai turės atsisakyti savivaldybės tarybos nario mandato.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 03 09:41
Spausdinti