Meniu
Prenumerata

pirmadienis, birželio 24 d.


SEIMO RINKIMAI
Į Seimą kandidatuoja 22 milijonieriai, turtingiausi – R. Karbauskis, A. Guoga ir R. Lapinskas
BNS
Fotobankas
Antanas Guoga, Remigijus Lapinskas ir Ramūnas Karbauskis.

Į Seimą kandidatuoja 22 milijonieriai, turtingiausi yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis, Darbo partijos keliamas Antanas Guoga ir Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas.

Tokius duomenis skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), išanalizavusi kandidatų turto ir pajamų deklaracijas. VRK skaičiavimais, išvedus bendrą kandidatų turto vidurkį, vidutiniškai vienas į Seimą kandidatuojantis asmuo disponuoja beveik 147 tūkst. eurų turtu. Didžiausia kandidatų turto suma, neatsižvelgiant į gautas ir suteiktas paskolas, disponuoja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (apie 45,2 mln. eurų). Antroje vietoje – Darbo partija, kurios kandidatų bendra turto suma sudaro apie 32,6 mln. eurų.

Trečioje vietoje pagal bendrą kandidatų turimo turto sumą yra Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys, disponuojantys apie 20,8 mln. eurų turtu. Mažiausiai turto deklaravo Lietuvos liaudies partijos kandidatai, jie bendrai sudėjus disponuoja apie 2,3 mln. eurų turtu. „Drąsos kelias“ politinės partijos kandidatų turtas siekia apie 3,6 mln. eurų. Kartų solidarumo sąjunga-Santalka Lietuvai kandidatai deklaravo disponuojantys 4,2 mln. eurų turtu. 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos sąraše yra trys milijonieriai, po du milijonierius savo gretose turi Darbo partija, Liberalų sąjūdis, Lietuvos socialdemokratų partija, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos žaliųjų partija ir partija „Lietuva – visų“. 

Po vieną milijonierių turi Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, partija „Laisvė ir teisingumas“ ir Kartų solidarumo sąjunga-Santalka Lietuvai. Dar du daugiau nei milijono eurų turtu disponuojantys kandidatai yra išsikėlę patys. 

Skaičiuojant turto, vertybių ir piniginių lėšų sumas (neskaitant suteiktų ir gautų paskolų) daugiausiai turto turintis kandidatas yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis R. Karbauskis. Jo nurodyta turto suma siekia 24,3 mln. eurų.

Antroje šio sąrašo vietoje – Darbo partijos kandidatų sąraše esantis A. Guoga. Jis VRK nurodė, kad disponuoja 17,3 mln. eurų turtu. Trečias sąraše – Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas, kurio deklaracijose – 6,9 mln. eurų. VRK duomenimis, 93 kandidatai į Seimo narius nurodė neturintys jokio turto. 

Skaičiuojant turto, vertybių ir piniginių lėšų sumas (įskaitant suteiktas ir gautas paskolas), kandidatų pateiktais duomenimis, daugiausiai skolų turi Laisvės partijos kandidatas Ernestas Skobas (123 tūkst. eurų), su partija „Laisvė ir teisingumas“ kandidatuojantis Raimundas Beglecovas (113 tūkst. eurų) ir Liberalų sąjūdžio kandidatė Nijolė Putrienė (76 tūkst. eurų). 

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną. Bus renkamas 141 parlamentaras, 70 – pagal partijų iškeltus sąrašus ir 71 – vienmandatėse apygardose.

2020 09 11 11:37
Spausdinti