Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 19 d.


KRAŠTO APSAUGOS MINISTRAS
I. Šimonytė: ikiteisminis tyrimas savaime A. Anušausko kaltės nereiškia
BNS
Žygimantas Gedvila/ELTA
I. Šimonytė.

Prokuratūros sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko paskelbtos informacijos apie tankų pirkimą savaime nereiškia jo kaltės, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Tyrimai gali nuvesti labai įvairiais keliais ir tyrimo išvados gali būti labai įvairios“, – BNS pirmadienį sakė premjerė.

„Ikitisminis tyrimas gali būti pradėtas dėl paties fakto, ir tai nereiškia, kad kažkoks žmogus yra kažkuo kaltinamas ir dar tą reikia įrodyti“, – pridūrė ji.

Pasak prokuratūros, ikiteisminis tyrimas pradėtas norint surinkti daugiau duomenų, kurių gavimas yra susijęs su papildomomis procedūromis.

A. Anušauskas prezidento ir dalies kitų politikų kritikos sulaukė po to, kai po VGT posėdžio viešai paskelbė informaciją, susijusią su ketinimais įsigyti tankų.

Praėjusią savaitę prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad A. Anušausko paviešinta informacija apie svarstymus pirkti vokiškų „Leopard“ tankų turėjo riboto naudojimo žymą.

Savo ruožtu pats ministras kartoja neviešinęs įslaptintos informacijos, tačiau teigė, kad ji galėjo būti panaši į tokią.

Dėl A. Anušausko pasisakymo su prašymu įvertinti, ar ministras neatskleidė įslaptintos informacijos, į Generalinę prokuratūrą kreipėsi opozicijos parlamentarė Agnė Širinskienė.

„Ministras turi įprotį daug dalykų komunikuoti savo feisbuke, kartais galbūt dėl tų įpročių tokios problemos ir kyla, bet to pakomunikavimo buvo – kažkas kažkokiomis sumomis galbūt pasidalino, kažkas dar kažko – čia tokiais atvejais visiems yra geriausia viešai kalbėti tiktai tiek, kiek yra būtina, tam, kad visuomenei nesusidarytų vaizdas, kad vyksta kažkokie dalykai, kurie yra po kilimu“, – sakė premjerė.

Jos teigimu, toks žingsnis – įprastas demokratinėje valstybėje.

„Jeigu (teisėsauga – BNS) mato reikalą pradėti tyrimą, būna tokie tyrimai pradedami ir prieš veikiančius politikus, būna, kad jie baigiasi ir kažkokiomis bylomis, ir kažkuo, būna, kad baigiasi nutrauktais tyrimais, būna įvairiausių tų situacijų. Tai man atrodo, kad tada, jeigu bus nustatytas pažeidimas, tai reikia labai aiškiai suvokti, koks bus to pažeidimo turinys ir kokia atsakomybė“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Pasak premjerės, jausdama būtinybę, ji yra pasiruošusi pareikalauti ministro politinės atsakomybės, tačiau kol kas jos nemato.

„Jeigu bus tokia situacija, aš tikrai ministrą įvertinsiu atitinkamai, galbūt ir tuo būdu, kad paprašysiu jo pasitraukti, bet kol kas aš tikrai tam pagrindo nematau“, – sakė premjerė.

Interviu BNS ministrė pirmininkė davė prieš Generalinei prokuratūrai paskelbiant apie pradėtą ikiteisminį tyrimą, bet Vyriausybės spaudos tarnyba BNS patvirtino, jog premjerės nuomonė šiuo klausimu nepasikeitė.

„Generalinės prokuratūros sprendimą vertinu kaip nepriklausomos institucijos sprendimą, kurį ji priėmė, kaip pati ir pranešė, siekdama objektyviai ir išsamiai išnagrinėti situaciją. Toks sprendimas savaime nereiškia jokios konkrečios šio tyrino baigties ir išvados, todėl ir pagrindo reikalauti politinės ministro atsakomybės šiuo metu, mano nuomone, nėra“, – teigiama jau po sprendimo BNS persiųstame I. Šimonytės komentare.

2023 08 07 16:06
Spausdinti