Meniu
Prenumerata

antradienis, spalio 4 d.


PREZIDENTŪRA IR VYRIAUSYBĖ
I. Šimonytė: Prezidentūra nori būti „truputį Vyriausybe“
BNS
Žygimantas Gedvila/BNS
I. Šimonytė.

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Prezidentūra galėtų teikti siūlymus dėl kitų metų biudžeto savąjį projektą jau pateikus Vyriausybei, nes dabar gali kurti nepamatuotus lūkesčius.

„Nėra taip, kad kiti politikai neturėtų teisės turėti savo nuomonę, bet galbūt būtų geriau, jeigu prezidentas, kuris pagal Konstituciją turėtų būti toks nešališkas arbitras, taip neangažuotas į vieną ar kitą politinę pusę, savo nuomonę išsakytų ne a priori, taip bandydamas užkalti kažkokius kuoliukus, o paskui sudaryti vaizdą, kad Vyriausybė nevykdo prezidento priesakų, nors pagal Konstituciją Vyriausybė prezidento priesakų vykdyti ir neprivalo“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė I. Šimonytė.

Vyriausybė kitų metų valstybės biudžetą žada pristatyti kitą mėnesį, tuo metu prezidentas Gitanas Nausėda prieš kelias savaites pasiūlė „įšaldyti“ dabartines elektros kainas buitiniams vartotojams ir kitiems metams, ragino didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį, kitais būdais kelti žmonių pajamas.

Pasak I. Šimonytės, prezidentas kritikuoti Vyriausybės iniciatyvas ir siūlyti savąsias galėtų Ministrų kabinetui pateikus biudžetą.

„Dabar, man atrodo, didžiausias neracionalumas toje situacijoje yra, kad tarsi Prezidentūra bando būti tokia truputį Vyriausybe, tai yra, pranešti kažkokias geras žinias, kad štai tiems reikėtų duoti tokių pinigų, čia reikėtų tokius mokesčius sumažinti, taip toliau ir panašiai, ir palikdamas atsakomybę vis dėlto Vyriausybei kažkaip paruošti biudžetą su visais šitais pageidavimais“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.

Ji teigė, kad Vyriausybė biudžetą Seimui išsiųs spalio pirmą savaitę o pateikimas galės įvykti spalio 11 dieną.

2022 09 22 09:10
Spausdinti