Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 14 d.


GYNYBA
I. Šimonytė: šauktinių reforma Vyriausybėje turėtų būti svarstoma gruodžio pradžioje
ELTA
Josvydas Elinskas/ELTA
I. Šimonytė.

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad šauktinių reforma Vyriausybėje turėtų būti svarstoma jau gruodžio pradžioje.

„Projektų pateikimą Seimui turbūt labiausiai ir įklampino diskusija, kas turi administruoti alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą. Bet, kiek žinau, dabar susitarimai jau yra rasti. Ir tikiuosi, kad Vyriausybėje mes galėsime gruodžio pradžioje šį projektą patvirtinti ir pateikti Seimui svarstyti“, – Vyriausybės valandos metu teigė I. Šimonytė.

„Tada bus galima svarstyti per pertrauką tarp sesijų ir priimti sprendimus pavasarį“, – taip pat akcentavo ji.

ELTA primena, kad Krašto apsaugos ministerija inicijavo privalomosios karo tarnybos šaukimo sistemos pakeitimus, kuriais siūloma trumpinti tarnybos trukmę. Numatoma, kad prievolininkai galėtų sutrumpinti 9 mėnesių tarnybą iki pusmečio.

Taip pat numatomi pokyčiai studentams – kitaip nei anksčiau, jie negalės atidėti privalomosios tarnybos. Vis dėlto jie galėtų pasirinkti – stabdyti studijas ir atlikti tarnybą arba dalimis tarnauti savaitgaliais, vasaros atostogų metu. Be to, studentams arba studijas baigusiems jauniems žmonėms siūloma nustatyti nuo 160 iki 200 dienų tarnybą, kuri būtų suskirstyta dalimis ir truktų ne ilgiau kaip 3 metus.

Antradienį registruotame įstatymo projekte numatyti pokyčiai ir dėl šauktinių amžiaus, alternatyviosios tarnybos.

Šiuo metu Karo prievolės reformos projektas pateiktas derinti suinteresuotoms institucijoms.

Vis dėlto Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) siūlomai reformai jau turi pastabų. Komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas teigia, kad pertvarkoje numatyti pokyčiai yra per mažas žingsnis visuotinės gynybos principo įgyvendinimo link. Tuo metu NSGK narys Saulius Skvernelis skeptiškai vertina siūlymą trumpinti tarnybos trukmę.

2023 11 23 13:17
Spausdinti