Meniu
Prenumerata

sekmadienis, spalio 1 d.


COVID-19
I. Šimonytė: sprendimų dėl naujų sąlygų karantino įvedimui nėra
BNS
BNS foto
I. Šimonytė.

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad nėra apsispręsta dėl jokių naujų sąlygų galimam karantino įvedimui be anksčiau skelbto reanimacijos lovų rodiklio.

„Nėra jokio antro punkto, dėl kurio Vyriausybė būtų apsisprendusi ar kažką paskelbusi. Teko man girdėti įvairių interpretacijų, galbūt užuominų“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys prieš savaitę yra užsiminęs, kad pandemijos valdymo sprendimai galėtų priklausyti ne tik nuo užimtų reanimacijos lovų, bet ir nuo kritinių sričių darbuotojų sergamumo.

„Reikia labai praktiškai žiūrėti į tą situaciją, nes būtų labai blogai, jeigu staiga vienu metu turėtų karantinuotis medicinos darbuotojų“, – kalbėjo premjerė.

Anksčiau Ministrų kabineto nariai yra nusprendę, kad griežtos pandemijos valdymo priemonės būtų pradedamos taikyti tuo atveju, jeigu šalies gydymo įstaigose būtų užimta 240 reanimacijos lovų. Šiuo metu jų užimta 100.

I. Šimonytė ketvirtadienį pabrėžė, kad medikų „resursas nėra begalinis“, o plintant omikron atmainai dar niekas nepaneigė, kad skiepas geriausiai apsaugos nuo „sunkios ligos formos ir fatališkos baigties“.

Parlamentas ketvirtadienį neįteisino privalomo medikų ir socialinių darbuotojų skiepijimo, kaip siūlė Vyriausybė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 01 20 11:50
Spausdinti