Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 14 d.


SANKCIJOS RUSIJAI
I. Šimonytė: tikėtina, kad šią savaitę EK paskelbs gaires dėl Kaliningrado tranzito
BNS
BNS foto
I. Šimonytė.

Premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį pareiškė, jog tikėtina, kad Europos Komisija šią savaitę paskelbs atnaujintas gaires dėl sankcionuotų rusiškų prekių Kaliningrado tranzito.

„Yra tikėtina, jog šią savaitę kažkada Europos Komisija paskelbs savo atnaujintą gairių tekstą“, – žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.

Rusijos žiniasklaida pranešė, kad Europos Komisija atšauks kai kurių sankcionuotų prekių tranzito į Kalingradą ribojimus, Maskvai ir Bendrijai sutarus, jog negalima drausti krovinių gabenimo tarp atskirų Rusijos dalių.

Leidinys „Izvestija“, remdamasis aukšto rango Rusijos šaltiniais, tvirtina, kad šis susitarimas visiškai tenkina Maskvą, tačiau Lietuvos valdžia esą atsisako leisti sankcionuotų prekių tranzitą į Kaliningradą.

Premjerė šios informacijos nekomentavo.

„Tai yra bergždžias užsiėmimas komentuoti Rusijos žiniasklaidą“, – sakė ministrė pirmininkė.

Ji sakė numanomo atnaujintų gairių turinio nekomentuosianti, kol jos nebus paskelbtos oficialiai.

Dalies Rusijos prekių tranzitas į Kaliningradą sustojo, įsigaliojus Europos Sąjungos (ES) sankcijoms, paskelbtoms dėl Maskvos invazijos į Ukrainą. Jos draudžia į ES teritoriją įvežti minimas prekes.

Gairės imtos atnaujinti po Rusijos grasinimų atsaku, kai birželį įsigaliojo tranzito apribojimai daliai rusiškų prekių, pavyzdžiui, plieno ir juodųjų metalų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 07 13 13:04
Spausdinti