Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 17 d.


NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS
Į Vilnių atvykęs V. Zelenskis vyks į Lukiškių aikštę, sako jo atstovas
BNS
Scanpix
V. Zelenskis.

Į Vilnių atvykęs Ukrainos vadovas Volodymyras Zelenskis vyks į Lukiškių aikštėje vyksiantį renginį, kur bus iškelta Ukrainos vėliava, antradienį pranešė jo atstovas spaudai Serhijus Nykyforovas.

Jį cituoja Ukrainos visuomeninis transliuotojas.

Antradienio vakarą Lukiškių aikštėje bus pasitikti maratono „Keliu vėliavą už Ukrainą NATO“ dalyviai, ten vyks baigiamasis koncertas.

V. Zelenskis prieš 16 val. į Lietuvą atskrido Lenkijos prezidentiniu lėktuvu iš Žešuvo. Po kiek laiko jis kortežu išvyko iš Vilniaus oro uosto VIP terminalo, pakeliui pamojuodamas vietoje esantiems žurnalistams.

Kartu su V. Zelenskiu į Vilnių dalyvauti NATO viršūnių susitikime atvyko Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas.

Prieš atvykdamas V. Zelenskis sukritikavo NATO dėl neryžtingumo ir silpnumo, Vilniuje tęsiant diskusijas dėl Kyjivo narystės perspektyvų.

Tai – daugiausia diskusijų keliantis klausimas susitikime, mat Kyjivas iki šiol ragino partnerius įsipareigoti dėl šalies narystės po karo, o Vakarai laikėsi pozicijos, jog šiuo metu Aljansas turi koncentruotis į praktinę paramą.

Bloko narės taip pat svarsto atleisti Ukrainą nuo pareigos įvykdyti Narystės veiksmų planą (angl. Membership Action Plan, MAP), remti Ukrainą karinėmis priemonėmis ir įsteigti NATO ir Ukrainos tarybą.

Kyjivas jau kurį laiką siekė daugiau aiškumo dėl savo narystės perspektyvų, tačiau prasidėjus plataus masto Rusijos invazijai į Ukrainą, V. Zelenskis pernai rugsėjį pateikė oficialią paraišką įstoti į NATO.

Trečiadienį Ukrainos vadovas turėtų susitikti su NATO generaliniu sekretoriumi, Jungtinių Valstijų ir Prancūzijos prezidentais, Kanados premjeru bei Vokietijos kancleriu. Taip pat vyks NATO ir Ukrainos tarybos posėdis, kuriame dalyvaus ir V. Zelenskis.

2023 07 11 16:47
Spausdinti