Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 2 d.


Ignalinos AE gavo leidimą statyti radioaktyvių atliekų aikštelę
BNS
(BNS nuotr.).

Nebeveikianti Ignalinos atominė elektrinė (AE) gavo leidimą statyti mažo ir vidutinio aktyvumo trumpaamžių radioaktyviųjų atliekų paviršinį atliekyną.

Bendrovė pranešė, kad leidimą praėjusią savaitę išdavė Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija. Ignalinos AE nurodė, kad gavus VATESI licenciją statyti atliekyną, planuojama skelbti jo projekto parengimo ir statybos darbų konkursą. Planuojama, kad dalis atliekyno pradės veikti 2023 metais. Anot bendrovės, balandžio viduryje buvo baigtas atliekyno aikštelės parinkimo, jos vertinimo ir projektavimo darbai, jie suderinti su institucijomis.
Planuojama, kad dalis atliekyno pradės veikti 2023 metais.
Pagal parengtą projektą ketinama pastatyti 36 gelžbetonio sekcijas suskirstytos į 3 grupes, kurių bendras tūris yra 100 tūkst. kubinių metrų. Į atliekyną bus patalpintos galutinai apdorotos mažo ir vidutinio aktyvumo trumpaamžės radioaktyviosios atliekos supakuotos į gelžbetoninius konteinerius. Atliekynas bei jo apsaugos zona su pagalbiniais statiniais užims 45 hektarų plotą. Į jį atliekos bus dedamos iki Ignalinos AE išmontavimo pabaigos – 2038 metų. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 05 22 19:37
Spausdinti