Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 21 d.


COVID-19
Ingrida Šimonytė: laikantis ribojimų, 500–700 naujų atvejų lygis bus pasiektas sausio pabaigoje
BNS
Fotobankas
Ingrida Šimonytė.

Jei žmonės laikysis nustatytų ribojimų, naujai nustatomų koronaviruso atvejų lygis iki 500–700 naujų atvejų nukristų sausio pabaigoje, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

Priešingu atveju, „jei žmonės nuspręstų, kad šventė yra svarbiau nei artimųjų sveikata ir gyvybė“, sausį būtų naujas atkrytis, ketvirtadienį per Seimo posėdį sakė I. Šimonytė.

„Jeigu karantino apribojimų bus laikomasi daugmaž sutartinai ir daugmaž visuotinai, mes galime tikėtis, kad naujų užsikrėtimų skaičius pasieks 500–700 užsikrėtimų lygį sausio pabaigoje, t. y. tada, kada numatyta karantino pabaiga“, – sakė I. Šimonytė.

Pastaruoju metu šalyje per parą nustatoma per 3 tūkst. naujų koronaviruso atvejų.

Anot Vyriausybės vadovės, pasiekus 500–700 naujų atvejų lygį jau būtų galima taikyti „lokalias priemones ten, kur reikalinga“, ir neilgai trukus pradėti kuo platesnio masto vakcinavimą.

„Jei per šventes reikalavimų nebūtų laikomasi, jei žmonės nuspręstų, kad šventė yra svarbiau nei artimųjų sveikata ir gyvybė, deja, sausio mėnesį mes turėtume naują atkrytį ir tuomet to atvejų sumažėjimo mums reikėtų laukti dar vieną mėnesį“, – pažymėjo premjerė.

Vyriausybės vadovė taip pat pabrėžė, kad situacija yra labai rimta, nes testavimas nebeatskleidžia realios situacijos, laboratorijos yra perkrautos. 

„Teigiamų atvejų skaičius yra tiesiog per didelis, kad jis mums ką nors pasakytų. Pusė žmonių, turinčių simptomus, yra testuojami, kaip turintys COVID-19, dabar jau galima beveik preziumuoti, kad žmogus, jaučiantis peršalimo simptomus, veikiausiai yra užsikrėtęs, ir vis tai reiškia, kad rizika apsikrėsti yra visur ir vienintelis esminis sprendimas, kuris leistų situaciją suvaldyti, yra kuo mažesnis judumas ir kuo mažiau kontaktų“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Lietuva šiuo metu yra viena labiausiai koronaviruso paveiktų valstybių Europoje ir pasaulyje.

Lietuvoje trečiadienį siekiant suvaldyti viruso plitimą įsigaliojo griežtesnis karantino režimas, kurio metu uždarytos daugelis parduotuvių, kirpyklos, apribotas žmonių judėjimas.

Karantino režimas šiuo metu įvestas iki sausio 31 dienos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 17 11:07
Spausdinti