Meniu
Prenumerata

penktadienis, rugsėjo 29 d.


MIGRANTAI
Irakas neterminuotai stabdo visus keleivinius skrydžius į Minską
BNS
Scanpix
„Iraqi Airways“ laineris.

Irakas neterminuotam laikotarpiui stabdo visus keleivinius skrydžius į Minską. Iš Irako į Baltarusijos sostinę skris tik tušti lėktuvai, parsigabenantys Irako piliečius atgal, skelbia šios šalies Civilinės aviacijos administracija.

„Remiantis Vyriausybės nurodymais, Irako Civilinės aviacijos administracija skelbia stabdanti visus skrydžius iš Irako į Minską su „Iraqi Airways“ kompanija ar kitais nacionaliniais vežėjais, veikiančiais šalyje, iki tolimesnio pranešimo“, – rašoma feisbuke penktadienį paskelbtame įraše.

„Bus leidžiami tik skrydžiai iš Baltarusijos tam, kad būtų grąžinti Irako piliečiai. Šie lėktuvai iš Irako išskris be keleivių“, – priduriama jame.

Anksčiau šią savaitę apie skrydžių stabdymą savaitei buvo pranešusi ir pati valstybinė kompanija „Iraqi Airways“, tačiau Minską vis dar pasiekdavo privačios kompanijos „Fly Baghdad“ lėktuvai. Tiesa, ir šios kompanijos vėliau šią savaitę planuoti skrydžiai buvo atšaukti.

Šiemet sieną iš Baltarusijos į Lietuvą perėjo daugiau kaip 4 tūkst. neteisėtų migrantų. Dauguma jų – irakiečiai.

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Lietuvai šią savaitę pradėjus taikyti apgręžimo priemones, neteisėtų migrantų srautai per Baltarusijos sieną gerokai sumažėjo, tačiau išaugusius neteisėtus sienų kirtimus dažniau fiksuoja kaimyninės Lenkija ir Latvija.

G. Landsbergis: Irako sprendimas stabdyti skrydžius – rimtas žingsnis į krizės sprendimą

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Irako sprendimas stabdyti skrydžius į Minską yra pirmas rimtas žingsnis sprendžiant neteisėtų migrantų krizę, ir jeigu jis bus tvarus, su Iraku bus galima kalbėtis apie bendradarbiavimo plėtrą. 

„Tai yra pirmas rimtas žingsnis į migracijos krizės sprendimą. Džiaugiuosi ir esu dėkingas Irako valdžiai, kad jie išgirdo Lietuvos ir Europos Sąjungos atstovų kreipimąsi bent jau tokiu būdu sustabdyti Baltarusijos organizuojamus migrantų srautus prie Europos ir Lietuvos sienos“, – BNS šeštadienį sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

„Mes turime įsitikinti, kad tai yra tvarus sprendimas, nes tas „neterminuotam laikui“ – mes turime matyti, kad tai išlieka. To įsitikinimo reikia“, – teigė jis.

Anot ministro, jeigu sprendimas yra tvarus, tuomet Irakas galėtų tikėtis platesnio bendradarbiavimo su Europos Sąjunga.

„Kas Irakui gali būti siūloma? Aš tą minėjau ir Bagdade, kad jeigu Irakas sprendžia šią krizę, prisideda prie sprendimo, tai tikrai yra galimybių, kaip plėsti Irako bendradarbiavimą su ES. Idėjų turime ir mes Lietuvoje, esame ir pasiūlę – tiek dėl vizų programos palengvinimo, kad žmonės, pasirenkantys į ES atvažiuoti legaliai, turėtų daugiau galimybių tą padaryti“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 08 07 14:47
Spausdinti