Meniu
Prenumerata

sekmadienis, sausio 29 d.


MIGRACIJOS KRIZĖ
Iš Baltarusijos į Iraką bus išskraidinta dar per 400 migrantų
BNS
Pixabay

Daugiau kaip 400 migrantų šeštadienį planuojama išskraidinti iš Baltarusijos į Iraką, pranešė Minsko oro uostas.

„Į bendrovės „Iraqi Airways“ šiandienos išvežamąjį reisą Minskas–Arbilis užregistruota 419 keleivių (415 suaugusieji ir keturi vaikai iki dvejų metų)", – sakoma oro uosto spaudos tarnybos pranešime.

„Iraqi Airways“ lėktuvas į Minską atskrido apie 15 val. vietos (15 val. Lietuvos) laiku ir turėtų išskristi 15 val. 45 min., sakoma pranešime.

Tūkstančiai migrantų iš Vidurinių Rytų, įskaitant daug Irako autonominio Kurdistano regiono gyventojų, praeitą mėnesį buvo įstrigę stovykloje prie Lenkijos ir Baltarusijos sienos. Jų pastangos neteisėtai patekti į Europos Sąjungos teritoriją kursto įtampą tarp Vakarų šalių ir Baltarusijos bei ją remiančios Rusijos.

Vakarų šalys kaltina Baltarusijos autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos vyriausybę dirbtinai kurstant šią krizę ir organizuojant migrantų srautus. Šie Minsko veiksmai smerkiami kaip hibridinė agresija, keršijant už ES sankcijas Baltarusijai dėl represijų prieš opoziciją.

Remiantis EK duomenimis, šiemet į ES per Baltarusiją atvyko beveik 8 tūkst. migrantų.

Tačiau Lietuva, Lenkija ir Latvija sugriežtino savo sienų apsaugą, pasienyje dislokavo kariuomenę ir nuteisė pjaunančios vielos užtvaras, kad sustabdytų iš Baltarusijos nelegaliai sieną kertančius migrantus.

Lenkija ėmėsi griežčiausių priemonių migrantams sustabdyti. Ji kriminalizavo neteisėtą sienos kirtimą ir pasienio regione įvedė nepaprastąją padėtį, sutelkė tūkstančius policininkų ir karių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 04 15:40
Spausdinti