Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 17 d.


EUROPOS RINKIMAI
Iš komisaro – į europarlamentarus?
BNS
Alfa.lt
Virginijus Sinkevičius.

Lietuvos politinės partijos toliau rikiuoja gretas kovai dėl vietų Europos Parlamente. Opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ skyriai kandidatais į Europos Parlamentą (EP) iškėlė 23 politikus, tarp jų – eurokomisarą Virginijų Sinkevičių.

Jis su partijos lyderiu Sauliumi Skverneliu ir rinkimų štabo vadovu Luku Savicku surinko daugiausia balsų partijoje, ketvirtadienį pranešė partija.

Kandidatais taip pat siūlomi Seimo nariai Vytautas Bakas, Zigmantas Balčytis, Algirdas Butkevičius, Linas Kukuraitis, Laima Nagienė, Algirdas Stončaitis, Tomas Tomilinas.

Sąraše yra ir Vytautas Lamauskas, Toma Karvelytė-Janulionienė, Sigita Lenauskienė, Jonas Mockūnas, Arnoldas Pikžirnis, Fausta Roznytė, Andrius Stasiukynas, Algirdas Stončaitis, Ervinas Šurka, Tomas Tomilinas, Ritas Vaiginas, Mantas Valukonis, Olga Vėbrienė, Dorita Visalgienė.

Su demokratais planuoja kandidatuoti ir buvusi socialdemokratė Irena Šiaulienė.

Šio kandidatų sąrašo reitingavimas numatomas vasarį.

Šeštadienį Kaune „Vardan Lietuvos“ taryba svarstys kandidatus į EP ir bendruomenės ilgalaikį veiklos planą, diskutuos dėl partijos bendruomenės iškeltų kandidatų Seimo rinkimų vienmandatėse apygardose.

„Lietuvai reikalingas aiškus veiksmų planas, kaip apsisaugoti nuo kaimyninės šalies agresijos, taip pat būtina kalbėtis, o ne regzti intrigas. Negalime žmonių palikti su problemomis tvarkytis vienų – tiek vidaus, tiek užsienio politikoje svarbiausi jų interesai“, – sakė partijos pirmininkas S. Skvernelis.

Rinkimų štabo vadovo L. Savicko teigimu, per tarybos posėdį bus pristatytas dešimties ambicijų planas Lietuvai.

„Tai ilgalaikis mūsų veiklos pagrindas, nubrėšiantis gaires ir kryptis demokratų bendruomenei“, – sakė jis.

Europos Parlamento rinkimai vyks birželio 9 dieną.

2024 01 18 15:55
Spausdinti