Meniu
Prenumerata

šeštadienis, birželio 10 d.


LIETUVA
J. Neliupšienė atrinkta vadovauti Europos Sąjungos misijai JAV
BNS
Facebook
Jovita Neliupšienė.

Lietuvos diplomatė Jovita Neliupšienė užims vieną svarbiausių pozicijų Europos Sąjungos diplomatinėje tarnyboje – ji atrinkta vadovauti Europos Sąjungos misijai Jungtinėse Amerikos Valstijose, trečiadienį patvirtino užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Dėl Jovitos Neliupšienės taip, išties tai yra džiugi žinia, kuri brendo būti pranešta kurį laiką, tai buvo ilgas procesas. Aš nepaprastai džiaugiuosi už Lietuvą ir už Jovitą, taip galiu pasakyti“, – trečiadienį žurnalistams sakė G. Landsbergis.

„Užsienio reikalų ministerija, reikia pripažinti, praranda labai stiprų, gabų žmogų, kuris yra aukščiausios klasės profesionalas (...) dėl to šiek tiek tas džiaugsmas su nedideliu grūdeliu liūdesio, bet tiek kaip asmeninis pasiekimas, kaip Lietuvos pergalė, tai yra viena didžiausių, ką mums yra pavykę pasiekti europiniuose formatuose“, – pridūrė ministras.

Apie tai pirmasis pranešė portalas „15min“, remdamasis šaltiniais.

15min žiniomis, oficialiai apie J. Neliupšienės paskyrimą turėtų būti pranešta artimiausiomis dienomis. Sprendimus dėl ambasadorių priima ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrelis.

Pastarąjį pusmetį užsienio reikalų viceministre dirbanti diplomatė prieš tai dirbo ekonomikos viceministre, anksčiau – prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja ir Lietuvos ambasadore Europos Sąjungoje.

Pasak „15min“, eidama ES ambasadorės pareigas, J.Neliupšienė vadovaus maždaug šimto žmonių diplomatinei misijai ir turės atstovauti ES daugybėje klausimų, nuo derybų dėl laisvos prekybos iki pozicijų derinimo Kinijos klausimais.

2023 04 19 11:40
Spausdinti