Meniu
Prenumerata

pirmadienis, rugsėjo 26 d.


IŠLAIDOS
J. Varanauskienė: panaudojus „Sodros“ rezervą, dar liks 100 mln. eurų
BNS
Pixabay
Pinigai.

Karantino metu dėl sumažėjusių įplaukų ir padidėjusių išlaidų „Sodrai“ pradėjus naudoti sukauptą maždaug 600 mln. eurų rezervą, fondo vadovė sako, kad jo ne tik nepritrūks, bet liks dar 100 mln. eurų.

„Karantinas truko tris mėnesius, dar du mėnesius lauksime ir yra galimybė paveiktiems verslams nemokėti arba atidėti socialinio draudimo įmokas. Ligos išmokas, kurios susijusios su pandemine situacija, kompensuos Vyriausybė iš valstybės biudžeto“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė Julita Varanauskienė.

„Visa tai susumavus, skaičiuojame, kad metų pabaigai „Sodros“ rezervo ne tik kad nepritrūks, bet liks dar 100 mln. eurų“, – pridūrė ji. Anot J. Varanauskienės, bendras darbo užmokestis, nuo kurio skaičiuojamos „Sodros“ įmokos, šiemet bus 0,8 proc. mažesnis nei pernai, nedarbo lygis sieks apie 9,5 proc.

„Pagal gegužės mėnesį surinktas įmokas darbo užmokesčio fondas buvo beveik analogiškas 2019-ųjų gegužės mėnesio darbo užmokesčio fondui. Tuo tarpu pirmus du mėnesius (kovą ir balandį – BNS) stebėjome skirtumą apie 10 proc., šiemet jis buvo didesnis“, – sakė „Sodros“ vadovė.

Dabar „Sodros“ biudžeto prognozės yra kiek optimistiškesnė nei karantino pradžioje. „Dar dėmesį reikėtų atkreipti į tai, kad į darbo užmokesčio fondą įskaitomos ir ligos išmokos, nes tai yra draudžiamosios pajamos, ir subsidijos už prastovas. Viena vertus, darbdaviai šitų pinigų nemoka, bet darbo užmokesčio fonde jis yra“, – sakė J. Varanauskienė.

„Tai yra tos priežastys, kurios leidžia palaikyti ir pajamų lygį ir, taip pat galima sakyti, vidaus vartojimą, ir dėl to mes savo biudžeto prognozes skaičiuojame pagal optimistiškesnius scenarijus, negu tai darėme prieš mėnesį ar pusantro“, – pridūrė ji.

J. Varanauskienė pabrėžė, kad pastaruoju metu kiek gerėja ir įplaukų situacija. Anot jos, kovą „Sodra“ surinko 62 mln. eurų mažiau, nei planuota, balandį – 50 mln. eurų mažiau, o gegužę skirtumas neturėtų viršyti 40 mln. eurų. Kaip teigia „Sodra“, karantinas turės didelę įtaką jos biudžetui. Vien per tris jo mėnesius ligos išmokų skirta daugiau nei 200 mln. eurų, per visus 2019 metus – 311 mln. eurų. Augs ir išlaidos nedarbo išmokoms. 

2018–2019 metais sukauptame „Sodros“ rezerve iki krizės buvo apie 600 mln. eurų, Vyriausybės leidimą jas naudoti ji gavo gegužės pabaigoje. Seimo patvirtintos „Sodros“ šių metų biudžeto pajamos yra 4,894 mlrd. eurų, o išlaidos – beveik 4,55 mlrd. eurų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 06 25 11:07
Spausdinti