Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, kovo 30 d.


Jau po dvejų metų mokykloje bus laukiama šešiamečių
BNS
(BNS nuotr.).

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako, kad jaunesni vaikai į mokyklas turėtų pradėti eiti nuo 2019 metų.

„Mokyklos turi pasirengti tam, negalime sukurti revoliucijos, bet tikiu, kad 2019 metais, sudėliojus visus projektus, pasirengus, apsvarsčius viską, mokyklinis amžius gali būti jauninamas“,– Žinių radijui antradienį sakė ministrė. Ji teigia, kad šiais laikais labai svarbu išmokti mokytis ir ugdyti kritinį mąstymą. „Mes esame tarp šalių, kurios bene vėliausiai pradeda mokymosi procesą, pas mus ilgiausiai žmogus išbūna švietimo sistemoje ir vėliausiai pradeda dėti indėlį į savo šalies ekonomiką. Tai natūralu, kad daugelis mūsų kaimyninių šalių, daugelis skandinavų šalių žengia žingsniu priekyje, ir aš manau, kad mes irgi kartu tą žingsnį pajėgsime žengti“, – vylėsi J.Petrauskienė.
Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša išsakė idėją, kad ikimokyklinis ugdymas turėtų prasidėti nuo penkerių, o pradinis – nuo šešerių metų.
Dar vasarį Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša išsakė idėją, kad ikimokyklinis ugdymas turėtų prasidėti nuo penkerių, o pradinis – nuo šešerių metų. J.Petrauskienė tada pabrėžė, jog daugiau vaikų galėtų lankyti mokyklą nuo šešerių, bet tai neturi tapti privaloma. Šiuo metu vaikai į pirmą klasę paprastai pradeda eiti septynerių metų, nors norintieji gali startuoti ir anksčiau. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 08 29 14:51
Spausdinti