Meniu
Prenumerata

antradienis, gegužės 28 d.


LIETUVOS GYNYBA
JAV kariai Lietuvoje liks ilgam?
BNS
Scanpix
JAV kariuomenė.

JAV viešintis krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas teigia išgirdęs pažadą, kad amerikiečių batalionas Lietuvoje liks neterminuotam laikui, o ne iki 2025 metų pabaigos, kaip planuota.

„Vizito Vašingtone metu gavau tvirtą ir aiškų JAV Nacionalinio saugumo tarybos ir Pentagono patvirtinimą, kad JAV buvimas Lietuvoje yra neterminuotas, o pajėgų išdėstymas regione nesikeis“, – trečiadienį BNS sakė ministras.

Jo teigimu, amerikiečiai labai vertina karinio buvimo ir treniravimosi sąlygas Lietuvoje, jos leidžia užtikrinti tinkamą pajėgų parengtį bet kokiems scenarijams.

„Susitikimų metu siunčiau aiškią žinią, kad JAV buvimas Lietuvoje yra nepakeičiamas, o kartu su NATO, Vokietijos brigada bei nacionaliniais pajėgumais yra būtent ta reikalinga kovinė galia, kuri gali patikimai atgrasyti Rusiją“, – pabrėžė L. Kasčiūnas.

2022 metų spalį pranešta, kad Jungtinėms Valstijoms patvirtinus rotacinių pajėgų planą Baltijos šalims, šios šalies kariuomenės batalionas Lietuvoje bus dislokuotas iki 2025 metų pabaigos.

JAV batalionai Lietuvoje rotuojami nuo 2019 metų, 2014–2017 metais šalyje dislokuotos rotacinės kuopos.

Reaguodami į Rusijos invaziją Ukrainoje, amerikiečiai rotacinius batalionus sustiprino, atsiųsdami į vienetus daugiau karių ir technikos.

L. Kasčiūnas taip pat BNS pranešė, kad amerikiečiai paankstino prieštankinių raketų sistemų „Javelin“ raketų pristatymą į Lietuvą.

Jo teigimu, ginkluotė atvyks gegužės mėnesį.

Vidutinio nuotolio prieštankinių raketų sistema „Javelin“ gali naikinti šiuolaikinius tankus su reaktyviniais šarvais dieną ir tamsiu paros metu 75 m–2,5 km atstumu. Sistema veikia „iššoviau-pamiršau“ principu: kariui užfiksavus taikinį ir iššovus, raketa pati valdo save skrydžio iki taikinio metu.

2024 05 02 09:29
Spausdinti