Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, lapkričio 21 d.


MECENATAI
Juozapavičių šeima skyrė 1,3 mln. eurų VU neliečiamojo kapitalo fondui: įkurtas subfondas sūnui atminti
Pranešimas žiniasklaidai
Asmeninis archyvas
M. Juozapavičius.

Filantropai Irena ir Algirdas Juozapavičiai iš praėjusiais metais mirusio sūnaus palikimo skyrė 1,3 mln. eurų Vilniaus universiteto (VU) neliečiamojo kapitalo fondui. Sūnaus atminimui VU fonde įkurtas 1 mln. eurų vertės Mantvydo Juozapavičiaus (1976–2023) vardo subfondas.

Po 100 tūkst. eurų skirta VU Gyvybės mokslų centro (GMC) subfondui, prof. Algio Petro Piskarsko subfondui ir kitoms VU fondo veikloms stiprinti bei finansuoti.

Mantvydas Juozapavičius buvo aktyvus Lietuvos visuomenininkas, turėjęs platų išsilavinimą ir patirtį informacijos valdymo bei genealogijos srityse. M. Juozapavičius mokėsi Vilniaus licėjuje, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (TSPMI), VU Komunikacijos fakultete, baigė įvairius kursus Jungtinių Amerikos Valstijų Rice, Ilinojaus, Mičigano universitetuose. Dirbo padėjėju Lietuvos Respublikos Seime, rinkimų stebėtoju Bosnijoje ir Hercegovinoje, buvo laisvai samdomas specialistas, teikęs įvairias paslaugas informacijos valdymo ir duomenų analizės srityje.

„Šis Juozapavičių šeimos indėlis – didelės reikšmės įvykis VU fondo istorijai ir plėtrai. Jų dėka bus tikslingai paremtos bent kelių mokslo šakų veiklos, susijusios su donatorių akademine patirtimi ir interesais. Džiaugiamės, kad fondo veikla tampa galimybe prisidėti prie visuomenės ir valstybės gerovės, įamžinti svarbius tikslus ir vertybes. Universitetas vertina ir neketina pamiršti to, kad indėlis skiriamas sūnaus Mantvydo atminimui ir jo pradėtų veiklų tęstinumui“,– sakė VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.

Nelaimingas atsitikimas ir filantropinė veikla

2002 m. M. Juozapavičius dalyvavo profesiniame suvažiavime, surengtame gamtos apsuptyje Vengrijoje. Šio renginio metu šokdamas į vandens telkinį Mantvydas patyrė nelaimingą atsitikimą. Jaunuolio gyvybę išgelbėjo Slovėnijos pilietis Anže Logaras, kuriam už šį didvyrišką poelgį 2007 m. Vilniuje prezidentas Valdas Adamkus įteikė Žūvančiųjų gelbėjimo kryžių.

VU
Filantropai Juozapavičiai skyrė 1,3 mln. eurų.

Nelaimingas atsitikimas jauną vaikiną įkalino neįgaliojo vežimėlyje, bet tai jam nesutrukdė ir toliau užsiimti aktyvia visuomenine veikla. M. Juozapavičius finansiškai prisidėjo prie įvairių iniciatyvų švietimo, mokslo, socialinėse srityse. Aktyviai rėmė VU fondą, Vilniaus licėjaus alumnų bendruomenės veiklą, finansiškai prisidėjo prie Ukrainos pastangų laimėti karą, palaikė kitas iniciatyvas.

Tęsia sūnaus pradėtus darbus

M. Juozapavičius buvo aktyvus Vilniaus licėjaus alumnų bendruomenės narys, priklausė VU TSPMI studentų korporacijai „RePublica“. Po nelaimingo atsitikimo vaikinas susidomėjo gyvybės mokslais ir žmogaus nervų sistemos tyrimais.

Iš sūnaus palikimo įkurdami vardinį subfondą Mantvydo tėvai iš anksto numatė su sūnaus gyvenimu, studijomis ir profesiniu keliu susijusias paramos kryptis. Iš subfondo investicijų grąžos planuojama remti VU studijuojančius Vilniaus licėjaus alumnus ir su jais susijusias iniciatyvas, taip pat VU TSPMI studentų ir alumnų, kurie priklauso studentų korporacijai „RePublica“, iniciatyvas ir VU Gyvybės mokslų centro veiklą.

Valdymo pokyčiai ir simbolinis pasiekimas

Filantropė Irena Juozapavičienė jungiasi prie vienuolikos esamų VU fondo dalininkų komandos, drauge su kitais nariais bus atsakinga už svarbiausius Fondo strateginius sprendimus, Investicijų valdybos ir kitų valdymo organų tvirtinimą.

Anot VU fondo direktoriaus Justino Noreikos, fondo vertė po naujausio įnašo ir esamų rėmėjų įsipareigojimų artimiausiu metu peržengs simbolinę 10 mln. eurų kartelę. VU fondo investicijų valdymo rezultatas nuo 2019 m. sausio siekia 1,23 mln. eurų. VU projektų ir iniciatyvų finansavimui iš investicijų grąžos ir tikslinės paramos jau skirta per 1,6 mln. eurų.

2024 11 15 09:16
Spausdinti