Meniu
Prenumerata

trečiadienis, vasario 21 d.


PANDEMIJA
Karantinas griežtinamas: siūloma gyvenamąją vietą palikti tik dėl svarbių priežasčių
BNS
Fotobankas

Vyriausybė pirmadienį nuo trečiadienio sugriežtino karantino sąlygas ir pratęsė jį iki metų pabaigos: siūloma žmonėms gyvenamąją vietą palikti tik dėl svarbių priežasčių, vyresniųjų klasių mokiniai mokysis tik nuotoliniu būdu.

Laikinasis ministrų kabinetas pirmadienį priėmė nutarimą dėl karantino rekomenduodamas riboti judėjimą dėl nebūtinų priežasčių – palikti gyvenamąją vietą tik vykstant į darbą, prekybos vietą, dėl sveikatos priežiūros ir kitų paslaugų.

Draudžiami daugiau nei dviejų šeimų ar namų ūkių artimi kontaktai, išskyrus neatidėliotinus atvejus, kai reikia suteikti pagalbą, prižiūrėti sergančius ar negalinčius savimi pasirūpinti asmenis.

Taip pat uždrausta rengti asmenines šventes viešose ir privačiose erdvėse, jei jose dalyvauja daugiau nei dvi šeimos ir ar namų ūkiai, ir jos būtų leidžiamos ne daugiau nei 10 asmenų.

Valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos pereina prie nuotolinio darbo ir klientų aptarnavimo, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje.

Prekybos centruose bus labiau ribojami klientų srautai, nustatant, kad turi būti užtikrinamas 15 kv. metrų prekybos plotas mažesnėse arba 30 kv. metrų plotas vienam lankytojui didžiuosiuose prekybos centruose, kai visas prekybos plotas yra didesnis nei 10 000 kv. metrų.

Šalia parduotuvių, prekybos centrų, turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų esančiose automobilių stovėjimo aikštelėse leidžiama užpildyti ne daugiau kaip 20 procentų visų transporto priemonėms skirtų stovėjimo vietų, neįskaičiuojant darbuotojams bei neįgaliesiems skirtų transporto priemonių stovėjimo vietų.

Rekomenduojama visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose nerengti akcijų, išpardavimų, nuolaidų valandų, kurios didina pirkėjų srautus, didinti dirbančių kasų skaičių, kad nebūtų eilėje daugiau kaip 5 asmenys, nustatyti ilgesnį darbo laiką, parduotuvėse lankytis vienam šeimos asmeniui.

Draudžiama apgyvendinimo paslaugoms teikti skirtų patalpų nuoma, subnuoma ar panauda, skirta privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti.

Taip pat anksčiau Vyriausybė buvo nusprendusi nuo gruodžio 10 dienos leisti muziejų ir galerijų lankymą ne didesnėmis nei dviejų žmonių grupėmis, tokiomis pačiomis sąlygomis leisti ekskursijas, tačiau nauju nutarimu muziejų atvėrimo atsisakyta.

Ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis ugdymas vyks toliau tiesiogiai, bet ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas rekomenduojama lankyti tik tiems vaikams, kurių tėvai neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu.

Ugdymas mokyklose pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas vykdomas nuotoliniu būdu, išskyrus specialiosiose mokyklose ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ugdomus mokinius. Iki šiol mokslas šalyje lapkričio 7-ąją įvedus karantiną, išskyrus ugdymą darželiuose bei pradines klases, vyko nuotoliniu arba mišriu būdu. 

Neformalusis vaikų švietimas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas, kaip ir neformalusis suaugusiųjų švietimas, išskyrus aviacijos, jūrininkų bei transporto priemonių vairavimo praktinius mokymus, taip pat užsienio kalbos lygio mokėjimo vertinimo egzaminus asmenims, stojant į užsienio aukštąsias mokyklas.

Mokykloms siūloma ankstinti pradinukų atostogas ir jas skelbti nuo gruodžio 14 dienos iki sausio 3 dienos. Karantino trukmė pratęsta iki gruodžio 31 dienos 24 val., nutarimas įsigalioja nuo trečiadienio.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 07 11:22
Spausdinti