Meniu
Prenumerata

šeštadienis, sausio 28 d.


KAM
Krašto apsaugos viceministas V. Semeška traukiasi iš pareigų
BNS
Lukas Balandis/BNS
V. Semeška.

Krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška traukiasi iš pareigų, penktadienį pranešė ministerija (KAM).

„Viceministras traukiasi iš pareigų dėl kitų veiklos planų“, – rašoma pranešime.

Apie paliekamas pareigas „Facebook“ paskyroje pranešė ir pats V. Semeška. Jis tolesnių karjeros planų nedetalizavo.

„Iš pareigų traukiuosi dėl kitų planų, nedetalizuosiu, tačiau po dviejų metų ypatingai intensyvaus darbo – tarnystės, pakrovęs savo baterijas, pasirinksiu tolimesnį veiklos kelią“, – rašė pareigas paliekantis viceministras.

Vis dėlto naujienų portalas „Delfi“ skelbia, kad V. Semeškos pasitraukimas yra susijęs su šalyje kilusiomis diskusijomis dėl Vokietijos brigados dislokavimo.

Jis dalyvavo suburtos dvišalės vokiečių ir lietuvių darbo grupės, skirtos derinti darbus dėl sąjungininkų brigados Lietuvoje, darbus.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) birželį Vilniuje pasirašė komunikatą, kuriuo sutarta, kad „be jau veikiančios ir sustiprintos priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, Vokietija yra pasirengusi vadovauti tvirtai ir kovai paruoštai brigadai Lietuvoje, skirtai atgrasyti ir ginti nuo Rusijos agresijos“.

Vilnius siekia, kad Vokietijos brigada šalyje pilnos sudėties būtų dislokuojama nuolat. Vokietijos pareigūnai viešai kartoja, kad dalis brigados karių bus Lietuvoje, o dalis – gimtinėje, tačiau bus pasirengusi greitai persidislokuoti esant reikalui.

Kaip skelbia „Delfi“, po diskusijų Vokietijoje į Lietuvą sugrįžęs viceministras uždarame posėdyje, vykusiame Seime, kuriame dalyvavo Prezidentūros, Vyriausybės, KAM ir parlamento atstovai, užsiminė „dvejojantis, ar G. Nausėdos ir O. Scholzo komunikate tikrai yra žodžiai apie brigadą „in place“ (angl. „vietoje“). Taip pat neva pasvarstė, ar nevertėtų galvoti apie naują, galbūt tikslesnį dokumentą.“

Kaip nurodo ministerija, pagrindinės buvusio viceministro atsakomybės sritys buvo krašto apsaugos sistemos biudžeto ir finansinių išteklių valdymo bei įsigijimų politika, krašto apsaugos sistemos įsigijimai, įslaptinti sandoriai, logistika ir infrastruktūra, turto valdymas ir plėtra.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad per pastaruosius metus V. Semeška „gerai ir atsakingai kuravo krašto apsaugos finansinius išteklius“, taip pat ypatingą dėmesį skyrė efektyviam bei racionaliam lėšų naudojimui.

„Įsigijimų srityje buvo pasiekti pagrindiniai tikslai modernizuojant Lietuvos kariuomenę: susitarta dėl reaktyvinės artilerijos sistemos HIMARS, nepilotuojamų orlaivių „Switchblade“, savaeigių ratinių haubicų „Caesar“, šarvuotųjų kovinės paramos visureigių JLTV, artilerijos radarų, įvairios kitos technikos bei ginkluotės įsigijimo“, – sako A. Anušauskas.

Ministras taip pat padėkojo V. Semeškai už reikšmingą indėlį kartu su gynybos pramone sprendžiant pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ vystymo ir tobulinimo iššūkius, kurie didelių pastangų dėka yra įveikti.

Anot KAM, V. Semeškos kuruotoje infrastruktūros srityje yra priimti sprendimai ir atlikti parengiamieji darbai naujam kariniam poligonui Lietuvoje įsteigti bei pradėtas Rūdninkų poligono įrengimas. Taip pat sėkmingai užbaigtos derybos ir pradėta trijų karinių miestelių statyba, į modernias patalpas perkelta Gynybos resursų bei Infrastruktūros valdymo agentūra.

„Paprastai šauktinio tarnyba Lietuvos kariuomenėje trunka 9 mėnesius. Aš sąžiningai ir netausodamas savęs tarnavau stiprinant krašto apsaugą dvejus metus. Dėkoju ministrui ir kariuomenės vadovybei už pasitikėjimą“, – sako V. Semeška.

Ekonomikos ir bankininkystės išsilavinimą turintis V. Semeška prieš 2021 metų sausį tapdamas viceministru ėjo Vyriausiosios rinkimų komisijos nario pareigas, dirbo Seimo kanceliarijoje Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos referentu.

Jis taip pat yra vadovavęs kelioms tarptautinėms bendrovėms, buvo valdybos nariu ir pirmininku.

2022 12 09 11:25
Spausdinti