Meniu
Prenumerata

antradienis, birželio 18 d.


COVID-19
L. Ašoklienė: tikėtina, kad sergamumas koronavirusu ir toliau lėtai mažės
BNS
BNS

Vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė viliasi, kad artimiausiu metu epidemiologinė situacija ir toliau gerės, tačiau tam gali sutrukdyti ligos plitimas mokyklose.

„Lietuvoje po prailgintų moksleivių atostogų matome sergamumo rodiklio mažėjimo tendenciją, – BNS teigė L. Ašoklienė. – Dar stebime, ar ši tendencija išliks, ar mokinių sugrįžimas į mokyklas vėl nulems nepalankias tendencijas, tačiau tikėtina, kad turėsime lėtą sergamumo mažėjimą.“

Pasak jos, to tikėtis leidžia bendras gyventojų imunizacijos nuo COVID-19 lygis: „Tikėtina, kad pasiekėme pakankamai aukštą imunizacijos lygį – ne tik kalbant apie skiepus, bet ir apie persirgimą“.

„Taip pat žmonės aktyviai skiepijasi sustiprinančia vakcinos doze. Jei tokie tempai laikysis ir toliau, galime tikėtis ypač palankių tendencijų“, – kalbėjo epidemiologė.

„Infekcinių ligų epidemiologijoje yra būdinga triada: sukėlėjas, imlus organizmas ir aplinka. Kuo daugiau žmonių bus imunizuoti – neimlūs šiam virusui – tuo labiau sumažės jo cirkuliacija“, – pridūrė ji.

Nors Lietuvoje sergamumo rodikliai mažėja, kitose Europos šalyse – auga. Austrija, Italija, Nyderlandai dėl to įveda griežtesnes pandemijos valdymo priemones.

L. Ašoklienės teigimu, kitos šalys dabar susiduria su tuo, ką neseniai išgyveno ir Lietuva.

„Pas mus pikas pasiektas ir mes jau leidžiamės, tuo metu kitose šalyse natūraliai judama piko link“, – aiškino ji.

Ragina nepasiduoti pirkimo karštinei

Epidemiologės teigimu, didžiausias išbandymas valdant pandemiją šiuo metu laukia prieš Kalėdas.

„Kontaktų daugės parduotuvėse, mugėse. Tai yra rizikos veiksnys, kuriam reikia daugiau atsargumo“, – sakė specialistė.

Pasak L. Ašoklienės, šalyje vis dar galioja ekstremali situacija, todėl atsakingai taisyklių privalo laikytis ir prekybininkai.

„Staigus žmonių skaičiaus padidėjimas išpardavimų metu gali apsunkinti reikalavimų užtikrinimą, todėl prekybos vietoms rekomenduojame atsakingai įvertinti savo galimybes užtikrinti darbuotojams ir pirkėjams saugią aplinką“, – sakė ji.

Vyriausioji epidemiologė taip pat ragino apsipirkti internetu, o fizinėse parduotuvėse nepamiršti tinkamai dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius, periodiškai juos keisti, dezinfekuoti rankas.

Dviejų savaičių naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų šiuo metu siekia 976,4 atvejo, jis mažėja trečią savaitę.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 11 24 09:25
Spausdinti