Meniu
Prenumerata

šeštadienis, balandžio 13 d.


GYNYBA IR ŽMOGAUS TEISĖS
L. Kasčiūnas nesureikšmina nevyriausybinių organizacijų kritikos: abejoja, ar tai paveiks prezidento sprendimą
ELTA
Andrius Ufartas/ELTA
Laurynas Kasčiūnas.

Kandidatas į krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas nesureikšmina nevyriausybinių organizacijų reiškiamos kritikos dėl jo politinių pažiūrų. Todėl parlamentaras abejoja, ar aktyvistų kreipimasis į prezidentą Gitaną Nausėdą gali kaip nors paveikti šalies vadovo sprendimą dėl jo skyrimo naujuoju ministru.

„Tai yra kairiųjų organizacijos. Aš nesu kairysis – tą tikrai galiu pripažinti. Bet nepaisant to – aš einu ne į žmogaus teisių ministeriją ir ministrus, aš einu į gynybos ministrus. Aš ir visa sistema ginsime žmones, visus Lietuvos piliečius, nepaisant jų pažiūrų (...) – nepaisant, ar jis kairysis, ar jis dešinysis, ar jis liberalas, ar jis konservatorius“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė L. Kasčiūnas, reaguodamas į daugiau kaip 20 nevyriausybinių organizacijų laišką prezidentui.

„Nesu tikras, ar tai padarys (įtakos prezidento sprendimui – ELTA). Bet palikime klausimą atvirą“, – pridūrė jis.

L. Kasčiūnas akcentavo, kad didžioji dalis į prezidentą besikreipusių organizacijų žėrė kritiką jam kaip Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkui ir anksčiau – kai Lietuva susidūrė su neteisėtos migracijos iš Baltarusijos krize.

„Reikia priminti, kad „Sienos grupė“ ar kitos kairiųjų organizacijos (...) – yra tos organizacijos, kurios mane kritikavo, kai mes stabdėme nelegalią migraciją“, – aiškino Seimo narys.

Jo manymu, minėtieji aktyvistai užsiima „etikečių klijavimu“.

„Paleckis mūsų partizanus sieja su nacizmu ir mane yra išvadinęs naciu. Kreipiausi (į teismą – ELTA) ne dėl jo, bet dėl principo – kur yra riba, kai gali politinėje kovoje naudoti tokias etiketes“, – aiškino NSGK pirmininkas.

„Visos šios organizacijos iš esmės daro tą patį – tai etiketės klijavimas“, – apibendrino jis.

ELTA primena, kad daugiau kaip 20 nevyriausybinių organizacijų kreipėsi į prezidentą G. Nausėdą, prašant neskirti Seimo NSGK pirmininko L. Kasčiūno į krašto apsaugos ministrus. Pasak kreipimosi autorių, šio politiko vertybės prieštarauja žmogaus teisėms.

L. Kasčiūno kandidatūra šalies vadovui pateikta antradienį. Kaip vienas realiausių politikų pakeisti besitraukiantį ministrą Arvydą Anušauską L. Kasčiūnas įvardintas ir anksčiau.

Žinia apie netikėtą dabartinio ministro Arvydo Anušausko atsistatydinimą pasirodė penktadienį. Politikui nei patvirtinant, nei paneigiant socialiniuose tinkluose pasklidusių kalbų apie jo atsistatydinimą, Vyriausybės spaudos tarnyba penktadienio vakare patvirtino, kad premjerė I. Šimonytė gavo A. Anušausko prašymą trauktis iš Ministrų kabineto.

Netrukus po šios žinios, šeštadienio rytą A. Anušauskas susitiko su prezidentu G. Nausėda ir pateikė daugiau detalių apie savo sprendimą trauktis. Politikas pripažino iš premjerės sulaukęs netikėto pasiūlymo užleisti krašto apsaugos ministro pareigas kitam politikui, o pačiam užimti jo, komiteto pirmininko vietą Seime. A. Anušauskas tikino, kad atsisakė tokios rokiruotės.

Šeštadienio rytą daugiau informacijos apie pokyčius Vyriausybėje pateikė ir ministrė pirmininkė. Pasak jos, A. Anušausko atsistatydinimas yra susijęs su lūkesčiu per likusią Vyriausybės kadenciją padaryti „dar daugiau ir greičiau“.

2024 03 21 09:19
Spausdinti