Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 29 d.


RINKIMAI
Laisvės partijos viltys: jei ne į prezidentūrą, tai bent į Europos Parlamentą
BNS
Alfa.lt
Dainius Žalimas.

Laisvės partija, regis, tikisi, kad dalyvavimas prezidento rinkimuose sustiprins jos galimybes turėti savo narių Europos Parlamente. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas ne tik paskelbtas valdančiajai koalicijai priklausančios Laisvės partijos kandidatu į prezidentus, bet ir išrinktas jos lyderiu į Europos Parlamentą (EP).

Tai paaiškėjo reitingavus partijos kandidatų į EP sąrašą.

Antru numeriu į EP įrašytas buvęs Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

„Į rinkimus partijos sąrašą ves dviejų patyrusių teisininkų tandemas“, – ketvirtadienį pranešė partija.

Toliau „laisviečių“ EP kandidatų sąraše reitinguoti Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas, parlamentarė Monika Ošmianskienė, susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė bei ministras Marius Skuodis, Seimo nariai Artūras Žukauskas, Marius Matijošaitis, Kasparas Adomaitis bei Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys Danielius Ilkevičius.

„Sąrašas yra pilnas kompetentingų, darbščių, savo srityse nuosekliai ir nuoširdžiai dirbančių žmonių. Tai tikrai stiprus pasirinkimas Europos Parlamento rinkimams Lietuvoje. Pirmiausiai tiems, kas nori ne tik proeuropietiškos, bet ir proaktyvios, liberalios, drąsios politikos“, – sakė Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Ji pati į Europos Parlamentą nekandidatuos.

Laisvės partija teigia siekianti Europai pasiūlyti „drąsią politinę darbotvarkę, pasisakydama prieš orbanizaciją, politinį populizmą ir neapykantos kultūrą, palaikydama iniciatyvą nubausti Putiną ir Lukašenką Tarptautiniame tribunole bei skatindama Ukrainos ir Moldovos narystę ES“.

Rinkimų programoje taip pat nurodytas siekis stabdyti laiko sukiojimą, atsisakyti fejerverkų kaip pavojingų ir didelę žalą darančių priemonių bei uždrausti auginti ir žudyti gyvūnus dėl jų kailio visoje ES.

Galutinis partijos kandidatų į Europos Parlamentą sąrašas bus tvirtinamas šeštadienį per suvažiavimą Vilniuje.

Anksčiau Laisvės partija paskelbė D. Žalimą kandidatūrą kelianti į prezidentus.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks gegužės 12 dieną, Europos Parlamento – birželio 9 dieną.

2024 01 18 10:54
Spausdinti