Meniu
Prenumerata

antradienis, gegužės 28 d.


KOVA SU KORUPCIJA
Lazdynų ligoninės direktorės vyras – įtariamasis jau antrame korupcijos tyrime
BNS
BNS
Lazdynų ligoninė.

Vadinamosios Lazdynų ligoninės direktorės Jelenos Kutkauskienės sutuoktiniui pareikšti įtarimai antrame pastaraisiais metais vykdomame su sveikatos priežiūros sistema susijusiame korupcijos tyrime, nurodo prokuratūra ir BNS šaltiniai.

Generalinė prokuratūra BNS patvirtino informaciją apie Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu, kurio duomenimis, vienos įmonės akcininkas per tarpininką reikalavo kyšio iš kitos įmonės vadovo.

Tyrimo duomenimis, kyšio reikalauta už tai, kad minimas akcininkas paveiktų Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) administraciją, kad ši priimtų sprendimus, susijusius su įmonės vadovo parduodamų prekių ligoninei sklandžiu priėmimu ir apmokėjimu už jas.

„Įtarimai įteikti dviem asmenims, kurie darbiniais santykiais nėra susiję su RVUL“, – BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Rita Stundienė.

Vykstant tyrimui, praėjusią savaitę buvo atliktos kratos J. Kutkauskienės kabinete ir kelių kitų darbuotojų darbo vietose, jie buvo apklausti kaip liudytojai, nurodė apie tyrimą informuoti BNS šaltiniai.

Vyras įtariamas reikalavęs kyšio, situacijos nekomentuoja

BNS žiniomis, vienas iš dviejų įtariamųjų prekyba poveikiu yra J. Kutkauskienės vyras Kęstutis Kutkauskas.

Jis yra įmonės „Limetos NT“ direktorius ir pagrindinis akcininkas, rodo Registrų centro duomenys.

K. Kutkauskas įtariamas reikalavęs kyšio už tai, kad paveiktų savo žmonos vadovaujamą RVUL administraciją dėl kitos įmonės vadovo palankių sprendimų.

Sveikatos apsaugos ministerija detaliai ikiteisminio tyrimo nekomentavo.

„Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, atliekamas tyrimas susijęs su ligoninės pirkimais, įtarimai ligoninės darbuotojams nėra pareikšti. Detalesnės informacijos reikėtų kreiptis į tyrimą kontroliuojančią Generalinę prokuratūrą bei Specialiųjų tyrimų tarnybą“, – BNS sakė sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio atstovas spaudai Tomas Bagdonas.

Specialiųjų tyrimų tarnyba BNS nurodė, kad atlieka tyrimą „dėl vienos įmonės akcininko, kuris galimai bandė paveikti Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės administracijos darbuotojus“, bet detaliau irgi nekomentavo.

Naujienų agentūrai BNS telefonu susisiekus su K. Kutkausku ir pasakius pokalbio temą, jis nurodė, kad neturi laiko ir padėjo ragelį.

Susisiekti su J. Kutkauskiene BNS nepavyko.

Tebeįtariamas 2021 metais pradėtame tyrime

K. Kutkauskas yra įtariamas ir kitame ikiteisminiame tyrime, susijusiame su korupcija sveikatos apsaugos sistemoje. Apie jį paskelbta dar 2021 metais.

Tyrimo duomenimis, medicinos priemonėmis ir įranga prekiaujančių įmonių atstovai, galimai veikdami įvairiomis neteisėtomis priemonėmis, per ilgesnį nei vienų metų laikotarpį galėjo sudaryti sąlygas įmonėms neteisėtai laimėti įvairių Lietuvos gydymo įstaigų pirkimų už daugiau kaip 3 mln. eurų.

Tada skelbta, kad tiriamos tokios nusikalstamos veikos kaip piktnaudžiavimas, papirkimas, prekyba poveikiu, kyšininkavimas, taip pat – apgaulingos buhalterinės apskaitos vedimas, dokumentų klastojimas.

Teisėsauga tuomet nurodė, kad įstaigoms vykdant viešuosius pirkimus „buvo ribojama konkurencija, diskriminuojami kiti tiekėjai“, o sąlygos suderintos taip, kad laimėtų tam tikros proteguotos įmonės.

Generalinė prokuratūrė BNS informavo, kad tyrimas tebevyksta, tačiau atskiros jo dalys įvairiais pagrindais buvo atskirtos.

BNS žiniomis, K. Kutkauskas tyrime tebeturi įtariamojo statusą.

Dešimtys įtariamųjų

Pagrindinis ikiteisminis tyrimas šiuo metu vyksta dėl 19 įtariamųjų, tarp kurių yra du juridiniai asmenys, ir 34 nusikalstamų veikų, tačiau anksčiau jis buvo daug didesnės apimties.

Taip pat šiuo metu atliekami kiti iš pagrindinio ikiteisminio tyrimo išskirti tyrimai.

Šiaulių valdyboje tyrimas vyksta dėl aštuonių veikų ir šešių įtariamųjų, Centrinėje valdyboje – dėl dviejų įtariamųjų.

2021 metais, kai visi tyrimai dėl galimos korupcijos buvo sujungti į vieną didelį tyrimą, jis apėmė virš 130 veikų ir 81 įtariamąjį.

Nuo tada buvo atskiros 11 bylų dėl 52 veikų ir 29 įtariamųjų.

Baudžiamaisiais įsakymais buvo baigti keli ikiteisminiai tyrimai dėl šešių veikų ir devynių asmenų, tarp kurių yra juridinis asmuo. Viso nuteistiesiems buvo skirta beveik 118 tūkst. eurų baudų, konfiskuota beveik 18 tūkstančių eurų.

Kaltinamaisiais aktais baigti penki atskirti ikiteisminiai tyrimai dėl 25 veikų, atlikti 23 asmenų atžvilgiu.

Viename ikiteisminiame tyrime yra nuteisti du fiziniai ir vienas juridinis asmuo, kuriems skirtų baudų suma siekia 66 tūkst. eurų, dar 20 tūkst. eurų buvo konfiskuota. Kituose tyrimuose spendimų dar nėra.

Atleidžiant nuo atsakomybės pagal laidavimą nutraukti ikiteisminiai tyrimai devynių asmenų atžvilgiu.

2024 04 26 09:45
Spausdinti