Meniu
Prenumerata

antradienis, gegužės 28 d.


IŠPUOLIS
Lenkijoje sulaikyti Rusijos opozicionieriaus L. Volkovo užpuolikai PAPILDYTA
ELTA
YouTube
Rusijos opozicionieriaus Leonidas Volkovas.

Šalies vadovas Gitanas Nausėda pranešė, kad Lenkijoje sulaikyti du asmenys, įtariami pasikėsinimu į Lietuvoje gyvenantį Rusijos opozicionierių Leonidą Volkovą.

„Lenkijoje sulaikyti du asmenys, įtariami Rusijos opozicijos lyderio Leonido Volkovo sumušimu“, – penktadienį pranešė G. Nausėda.

„Dėkoju Lenkijos Respublikai už tikrai puikų darbą. Apie tai kalbėjome su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda, padėkojau už puikų bendradarbiavimą. Ir tuo pačiu noriu padėkoti mūsų kriminalinės žvalgybos specialistams, kurie atliko tą pirmąjį, patį svarbiausią parengiamąjį darbą“, – dėkojo šalies vadovas.

Anot G. Nausėdos, netrukus, atlikus procesinius veiksmus, įtariamieji bus perduoti Lietuvai. Daugiau detalių prezidentas teigė negalįs komentuoti.

Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Justas Laucius pranešė, kad Rusijos opozicionieriaus Leonido Volkovo užpuolimu įtariami Lenkijos Respublikos piliečiai balandžio pradžioje sulaikyti Varšuvoje, tikimąsi, kad gegužę minimi asmenys bus perduoti Lietuvai.

„Tikimąsi, kad sulaikytus asmenis gegužę pamatysime Lietuvoje“, – penktadienį per spaudos konferenciją sakė prokuroras J. Laucius.

ELTA primena, kad kovą Vilniuje buvo užpultas ir sužalotas Rusijos kalėjime mirusio Kremliaus opozicionieriaus Aleksejaus Navalno bendražygis L. Volkovas.

Į pranešimą apie Vilniuje užpultą ir sužalotą Rusijos pilietį reagavo gausios policijos pajėgos, buvo iškviesti „Aro“ ir specialiosios paskirties pareigūnai. Svarstoma, kad užpuolimas gali būti susijęs su politine nukentėjusiojo veikla.

Po suteiktos medicinos pagalbos ligoninėje A. Volkovas buvo gydomas ambulatoriškai. Policija atlieka ikiteisminį tyrimą dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Rusijos opozicijos atstovas sako, kad specialiu plaktuku namo kieme žmogus jam smogė apie 15 kartų į koją ir sulaužė ranką. Įvykį jis pavadino „tipišku banditišku sveikinimu nuo Putino iš banditų Peterburgo“.

L. Volkovas iš Rusijos pasitraukė kilus arešto grėsmei. Šiuo metu L. Volkovas gyvena Lietuvoje.

2024 04 19 12:44
Spausdinti