Meniu
Prenumerata

antradienis, birželio 25 d.


VAKCINACIJA
Lėtėjant COVID-19 vakcinacijai bus uždarytas „Litexpo“ centras
BNS
Fotobankas
Vakcinacijos centras parodų rūmuose „Litexpo“.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, kad lėtėjant vakcinacijai, nuo rugpjūčio bus uždarytas didžiausias sostinėje vakcinacijos centras, esantis „Litexpo“ parodų rūmuose.

Spaudos konferencijoje pirmadienį jis pabrėžė, kad šiuo metu sostinėje vakcinacija vyksta keturiskart vangiau, nei gegužę, kai buvo paskiepijama apie 10 tūkst. asmenų, tad stebint šias tendencijas, anot jo, bus koncentruojamasi į alternatyvias vakcinacijos vietas.

„Nuo rugpjūčio pradžios „Litexpo“ centrą ruošiamės uždaryti, bus kitos priemonės – vaistinės, poliklinikos, tie patys autobusai ir visa kita, t.y. nuo ko kažkada pradėjome, prie to ir grįžtame, nes ta masinė banga vakcinavimo, akivaizdu, bus praėjusi“, – sakė meras.

Jis taip pat ragina Vyriausybę atšaukti nemokamus COVID-19 testus norintiems keliauti nepasiskiepijusiems piliečiams, pabrėždamas, kad testai yra nemokami, o tai, anot jo, mažina norą vakcinuotis.

„Mes per dieną sulaukiame besitestuojančių skaičiaus augimo nuo 100 iki 800, t.y. plius 700 žmonių. Galima daryti labai aiškią prielaidą, kad kokie plius 500 žmonių būtų pasiskiepiję, jeigu nebūtų tokio finansavimo neatsakingumo. Todėl labai kviečiu tai atšaukti, pasakyti labai aiškiai, kad šiandien ne testavimas yra priemonė kovai su kovidu, ne tie šiupeliukai ir šluotelės, bet ekskavatoriai, didelės priemonės – vakcina yra tai, ką žmonija išrado“, – teigė R. Šimašius. 

Meras taip pat abejojo, ar skiepytis paskatintų tokios priemonės kaip loterija. Anot jo, Vilnius laikysis strategijos „eiti pas žmones“, t.y. sieks suteikti galimybę pasiskiepyti kuo arčiau namų, dėl to tariamasi ir su prekybos centrais, ir su prekybos įmonėmis. R. Šimašius žada, kad bus grįžtama ir prie tiesioginių šeimos gydytojų skambučių gyventojams.

„Mes tikrai neblogai visko pasiekiame, bet reikia pripažinti, kad ir resursai, ir fantazija pasiekia ribas. Galime daryti loterijas ar dar kažką, bet matome, kad ten, kur jos daromos, yra iš desperacijos, nes ten skaičiai gerokai mažesni, žmonės visai neina skiepytis. Ką mes darome, šalia reklaminių kampanijų (...) yra važiavimas pas tuos žmones, kurie pritingi ar neprisiruošia ateiti“, – kalbėjo jis. 

Šalyje nuo COVID-19 mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyti daugiau nei 1,3 mln. žmonių, abiem – 1,1 mln.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 19 10:22
Spausdinti