Meniu
Prenumerata

trečiadienis, balandžio 24 d.


KAS KITAS?
Liberalai skelbia palaikysiantys L. Kasčiūno kandidatūrą
ELTA
Dainius Labutis/ELTA
Laurynas Kasčiūnas.

Krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui traukiantis iš pareigų, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija sako, kad naujojo ministro poste palaiko Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Lauryno Kasčiūno kandidatūrą.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo pastebėjimu, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijai priklausantis politikas profesionaliai vadovauja komitetui, todėl būtų pajėgus užimti ministro pareigas.

„Šis žmogus ne tik išmano gynybos lauką, bet ir turi puikius komunikavimo įgūdžius: bendrauja, telkia, ieško paramos tarp kolegų Seime“, – pranešime spaudai cituojamas E. Gentvilas.

Apie tai, kad vienas realiausių kandidatų šiam postui užimti yra L. Kasčiūnas, pirmadienį, susitikusi su prezidentu Gitanu Nausėda, tvirtino ir premjerė Ingrida Šimonytė. Anot jos, gana logiškas sprendimas šioje situacijoje būtų dabartinio ministro ir NSGK pirmininko pareigų mainai.

„Komiteto pirmininkas yra vienas iš natūraliausių kandidatų pakeisti ministrą, kaip ir ministras yra vienas iš natūraliausių kandidatų pakeisti komiteto pirmininką tiesiog dėl žinojimo, patirties, buvimo toje srityje. Taip, apie tokį variantą aš su ministru kalbėjau“, – sakė ji.

Pasak ministrės pirmininkė, su šalies vadovu buvo aptartos ir kitos galimos kandidatūros, tačiau ministrė pirmininkė oficialiai jų dar neteikė. I. Šimonytė teigė per šią savaitę ketinanti pateikti prezidentui kandidatą į krašto apsaugos ministro postą.

2024 03 18 09:52
Spausdinti