Meniu
Prenumerata

penktadienis, kovo 31 d.


APLINKOS TARŠA
Lietuva įsipareigojo mažinti vienkartinio plastiko naudojimą
BNS
Pixabay
Šiukšlių rinkimas.

Lietuva su kitomis 13 Europos valstybių penktadienį Briuselyje pasirašė Europos plastiko paktą, skirtą kovai su vienkartinio plastiko gaminių ir pakuočių vartojimu ir plastiko tarša. 

Paktą pasirašiusios šalys įsipareigojo mažinti nereikalingo plastiko naudojimą, skatinti pakartotinį naudojimą, perdirbimą ir perdirbto plastiko naudojimą naujuose gaminiuose, pranešė Aplinkos ministerija. 

Paktu siekiama, kad iki 2025 metų vienkartinių plastiko gaminių ir pakuočių iš žaliavinio plastiko naudojimas Europoje būtų mažinamas bent 20 proc., o visi šie teikiami rinkai gaminiai, kiek įmanoma, būtų naudojami pakartotinai ir perdirbami.

Taip pat siekiama, kad iki 2025-ųjų būtų perdirbama bent 25 proc. daugiau vienkartinių plastiko gaminių, o naujuose būtų bent 30 proc. perdirbto plastiko.

Tikslai yra savanoriški, jų neįvykdžius, sankcijos nenumatytos. Lietuvoje bus peržiūrima teisinė bazė ir planuojamos finansinės priemonės inovacijų ir perdirbimo srityje. 

Paktą pasirašė ir Danija, Suomija, Prancūzija, Švedija, Vokietija, Olandija, Belgija (Flandrija), Slovėnija, Portugalija, Ispanija, Italija, Graikija ir Latvija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 03 06 16:08
Spausdinti