Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gegužės 31 d.


MIGRANTAI
Lietuvą jau paliko per 100 migrantų
BNS
Fotobankas
Migrantų miestelis Rūdninkų poligone.

Lietuvą savo noru arba negavę prieglobsčio jau paliko per 100 neteisėtų migrantų, likusius daugiau nei 2 tūkst. prašymų tikimasi išnagrinėti iki metų galo, teigia Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

„Šiuo metu daugiau dirbame su sprendimais išsiųsti tuos, kurie nesiprašė prieglobsčio – vien tik Migracijos departamentas yra priėmęs 21, daug sprendimų – dar eigoje, jų yra priėmę ir pasieniečiai. Pakankamai aktyviai nutraukiame prieglobsčio prašymus, dėl to, kad asmenys nusprendžia grįžti savo noru“, – BNS sakė E. Gudzinskaitė.

Departamento duomenimis, dar 53 migrantai, neteisėtai patekę į Lietuvą pasienyje su Baltarusija, jau pasinaudojo Lietuvos siūloma 300 eurų išmoka ir savanoriškai išvyko iš šalies, dar 71 asmuo „rimtai svarsto“ tai padaryti, tačiau dalis jų gali ir apsigalvoti. Tuo metu 239 asmenys jau sulaukė galutinių neigiamų sprendimų dėl jų prašymų suteikti prieglobstį, dalis jų jau išsiųsti į savo kilmės šalis, dalis išsiuntimo dar laukia.

„Realiai iš viso palikusių mūsų teritoriją yra jau virš šimto“, – tvirtino E. Gudzinskaitė.

Pasak jos, mobiliosios grupės šią savaitę jau baigė savo darbą, šiuo metu specialistai susitelks į migrantų prašymų nagrinėjimą, tai tikimasi padaryti iki metų pabaigos.

„Skaičiai rodo, kad šiuo metu daugėja ketinančių grįžti savo noru, aišku, tai nėra dar masinis reiškinys, bet jų daugėja ir tai yra geras ženklas. O mes, jau baigę mobilių darbo grupių važinėjimą, visiškai koncentruosimės į prieglobsčio prašymų nagrinėjimą. Realiai prašymų turime daugiau nei 2 tūkst., skaičiai dar didėja, esame išsikėlę tikslą trijų mėnesių, grubiai, iki Naujųjų“, – sakė ji.

Pasak departamento direktorės, didelis krūvis teks naujai įdarbintiems departamento darbuotojams, tik pradedantiems dirbti su prašymais, kol jie „įsivažiuos“. Tačiau didžiausiu iššūkiu ji įvardijo pačių migrantų nenorą bendradarbiauti.

„Būna, kad susitariame apklausai, bet jie paskelbia protestą ir visos dienos darbai stoja. Nes šiuo metu labai intensyviai apklausas organizavome, per dieną – po kelias dešimtis. Apklausėjų komanda atvyksta su vertėjais, susiroganizuoja visą dieną apklausų, bet jei yra koks nors piketas, visas darbas griūna. Pavieniai atsisako ateiti“, – kalbėjo E. Gudzinskaitė.

Ji patvirtino, kad tokios problemos pastaruoju metu kilo dėl Rūdninkų poligone apgyvendintų migrantų.

Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet pateko daugiau nei 4,1 tūkst. neteisėtų migrantų. Daugelis jų yra iš Irako.

Lietuva kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 09 08 12:25
Spausdinti