Meniu
Prenumerata

pirmadienis, sausio 30 d.


LIETUVA IR TAIVANAS
Lietuva – kol kas vienintelė ES šalis, parėmusi N. Pelosi vizitą į Taivaną
BNS
Julius Kalinskas/BNS
Vilnius.

Lietuva kol kas yra vienintelė Europos Sąjungos (ES) valstybė, kuri viešai parėmė JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizitą Taivane, trečiadienį skelbia Briuselio leidinys „EUobserver“.

Taibėjuje nusileidus pareigūnės lėktuvui, Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis antradienį „Twitter“ paskyroje rašė, jog N. Pelosi „gerokai plačiau atvėrė duris į Taivaną“.

„Esu tikras, kad netrukus pro jas įžengs ir kiti laisvės ir demokratijos gynėjai“, – rašė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Kinija, laikanti Taivaną savo teritorijos dalimi, kelias pastarąsias dienas skelbė grėsmingus perspėjimus N. Pelosi nevykti į Taivaną, nes laikytų tokį žingsnį didele provokacija. Dėl to įtampa tarp Pekino ir Vašingtono smarkiai padidėjo.

Pareigūnei pradėjus vizitą Taivane, Kinija pareiškė ketinanti dėl to imtis „tikslingų karinių veiksmų“.

Taivanas pastaruoju metu tapo ir įtampos tarp Lietuvos bei Kinijos priežastimi.

Pernai, gilėjant Vilniaus ir Taibėjaus santykiams, Lietuvoje rudenį atidaryta Taivaniečių atstovybė. Tai sukėlė Kinijos pasipiktinimą, mat kitur pasaulyje Taivano atstovybės veikia sostinės Taibėjaus vardu, nusistovėjus tarptautiniam sutarimui, kad toks pavadinimas neprieštarauja „vienos Kinijos“ politikai.

Po atstovybės atidarymo Pekinas sumenkino diplomatinius ryšius su Lietuva ir ėmėsi prekybos ribojimų, dėl jų Europos Sąjunga kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją.

2022 08 03 14:06
Spausdinti