Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 29 d.


KORONAVIRUSAS
Lietuva laikinai stabdo skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina
BNS
Arūnas Dulkys.

Lietuva laikinai stabdo skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso.

„Šiandien gavau Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos rekomendaciją, kuria tarnyba, kaip ir kitos Europos Sąjungos valstybės, atsargumo sumetimais rekomenduoja sustabdyti vakcinavimą COVID-19 vakcina „AstraZeneca“ iki Europos vaistų agentūra pateiks galutines išvadas dėl šios vakcinos saugumo“, – spaudos konferencijoje antradienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Tai reiškia, kad mes atsižvelgsime į tarnybos rekomendaciją“, – pridūrė jis.

Posėdį dėl šios vakcinos Europos vaistų agentūra (EVA) šaukia ketvirtadienį. Tikimasi, kad tuo metu bus pateikta ir išvada.

Kaip sakė Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) vadovas, sprendimas priimtas gavus tris pranešimus apie tromboembolijos atvejus.

„Per pastarąsias keletą dienų, iš esmės keliolika valandų, mes gavome tris pranešimus apie sunkias įtariamas netikėtas nepageidaujamas reakcijas, susijusias su tromboembolijos reiškiniais, pasireiškusiais Lietuvoje vakcinuotiems „AstraZeneca“ vakcina pacientams“, – sakė VVKT viršininkas Gytis Andrulionis.

„Sąsajų, ar tai yra atsitikę dėl vakcinos, ar tiesiog laike sutapo po vakcinavimo, tokių įrodymų šiai dienai neturime, visi tie duomenys perduodami į bendrą tinklą, juos bendrai vertina EVA“, – pridūrė jis.

Sveikatos apsaugos ministras pabrėžė, kad jis pasitiki šia vakcina, ir pakartojo, kad pats ruošiasi ja skiepytis.

„Asmeniškai aš pasitikiu „AstraZeneca“ vakcina ir tikiu, kad greitu metu gausime iš visų ir Europos, ir nacionalinių tarnybų visus pagrįstus atsakymus, ir kai ateis tokia galimybė ir laikas vakcinacijai, pirmas asmeniškai stovėsiu skiepytis būtent su „AstraZeneca“ vakcina“, – kalbėjo ministras.

VVKT Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus vyresnioji patarėja Rugilė Pilvinienė sakė, jog tarnyba, matydama pranešimus apie tromboemobiljos atvejus kitose šalyse, įdėmiai sekė situaciją Lietuvoje, tačiau iki praėjusios savaitės pabaigos jokių nerimą keliančių pranešimų negauta.

„Kadangi žmonės skaito spaudą, domisi, seka įvykius, be abejonės susidaro įspūdis, kad kai kurie žmonės buvo paskatinti viešoje erdvėje vykstančių svarstymų pranešti apie nepageidaujamas reakcijos, kurios, kaip įtariama, yra susijusios su tromboembolijos reiškiniais po vakcinacijos „AstraZeneca“ vakcina“, – sakė ji.

Šie atvejai užfiksuoti Mažeikiuose, Šakiuose ir Vilniuje vyresnėms nei 80 metų moterims.

R. Pilvinienė pabrėžė, jog tarnybos sprendimas nereiškia ryšio tarp vakcinos ir susirgimų, nes tromboembolija yra nuolat pasitaikantis, sunkiai diagnozuojamas susirgimas.

Pasak jos, taip pat buvo pranešta ir apie trombozę, pasireiškusią po kitos vakcinos.

Sveikatos apsaugos ministro duomenimis, Lietuva yra gavusi per 115 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinos dozių, paskiepyta apie 74 tūkst., taigi likutis siekia daugiau kaip 41 tūkstantį. Planuota, kad kovą atvyks dar 74 tūkst. dozių.

„Modernos“ vakcinos, pasak A. Dulkio, yra likę „vos keli tūkstančiai“, o „Pfizer“ vakcinos centruose yra apie 40 tūkst. dozių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 16 21:21
Spausdinti