Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gruodžio 4 d.


COVID-19
Lietuvą pasiekė antroji vakcinų nuo COVID-19 siunta
BNS
Fotobankas
Vakcina.

Pirmadienį Lietuvą pasiekė antroji kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos nuo koronaviruso siunta, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Šios vakcinos bus naudojamos antrajam paskiepytų medicinos darbuotojų skiepui.

Nauja siunta atskraidinta 7 val. 10 min. į Tarptautinį Vilniaus oro uostą. Atgabentos 10 tūkst. 725 vakcinos dozės. 

Siunta nuvežta į Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) sandėlius ir patalpinta į ultra žemos temperatūros šaldiklius, nupirktus specialiai šioms vakcinoms, kurios turi būti laikomos 75 laipsnių šalčio temperatūroje. 

Planuojama, kad šios siuntos skiepai bus panaudoti antrajam medicinos darbuotojų, kurie jau buvo paskiepyti, vakcinavimui, kai praeis antrajam skiepui reikalingas trijų savaičių terminas.

Anot SAM, šis sprendimas gali būti peržiūrėtas gavus tikslią informaciją apie trečiosios siuntos pristatymo laiką ir dydį. 

Praėjusią savaitę Lietuvą pasiekė 9750 vakcinos nuo koronaviruso dozių.

Sekmadienį penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose prasidėjo medicinos darbuotojų skiepijimas. Pirmadienį skiepijami su COVID-19 pacientais dirbantys regioninių gydymo įstaigų darbuotojai.

Anot SAM, pirmąjį kitų metų ketvirtį ketinama paskiepyti visus šalies medicinos darbuotojus.

Vėliau atvykstant naujoms vakcinų siuntoms, bus pradėti skiepyti palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojai ir pacientai bei socialinių įstaigų darbuotojai ir gyventojai, vaistinių darbuotojai, vyresni nei 65 metų asmenys, gretutinėmis ligomis sergantys asmenys, artimo ar ilgalaikio socialinio kontakto negalintys išvengti ar visuomenei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai: viešąją tvarką palaikantys darbuotojai, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, muitinės, sienos apsaugos sistemoje dirbantys asmenys, kariškiai, švietimo įstaigų, energetikos, maisto pramonės darbuotojai ir pan.

Vakcinai pasiekus visas prioritetines grupes – bus kviečiami skiepytis visi norintieji. 

Pasak specialistų, 70 proc. paskiepytų šalies gyventojų užtikrintų kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso.

Sudarytos sutartys su šešiais vakcinų gamintojais, iš jų numatyta įsigyti daugiau nei 7 mln. vakcinos dozių.  

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 28 11:34
Spausdinti