Meniu
Prenumerata

pirmadienis, birželio 24 d.


VAKCINA
Lietuva pirks papildomas „Pfizer“ COVID-19 vakcinas, atsisako „Modernos“ papildymo
BNS
Scanpix

 Vyriausybė trečiadienį pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui įsigyti papildomą „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurtų koronaviruso vakcinų kiekį, tačiau atsisakoma pirkti papildomas bendrovės „Moderna“ vakcinas. 

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, kad Europos Komisija (EK) su „BioNTech“ ir „Pfizer“ suderėjo dėl papildomų 200 mln. vakcinos dozių. Ministerijos duomenimis, atsižvelgiant į naujausius susitarimus, Lietuvai pagal pro rata principą tektų 1,24 mln. papildomų vakcinos dozių. 

„Siūlytumėme tą, kas Lietuvai priklauso proporcingai per tą galimybę, ja ir pasinaudoti atitinkamai pakoreguojant mūsų ankstesnįjį sprendimą“, – sakė ministras.

EK siūlymo įsigyti papildomas 310 tūkst. dozių „Modernos“ vakcinų Vyriausybė atsisakė. A. Dulkys pabrėžė, kad farmacijos bendrovė trečdaliu padidino jų kainą, taip pat Lietuvos netenkintų vakcinų pristatymo terminai.

„Kadangi kompanija „Moderna“ kelia kainą ir nenori tomis pačiomis sąlygomis jų platinti – didina tą kainą 33 procentais daugiau, nei nurodyta sutartyje, ir kadangi terminų taip pat negerina, o prognozuoja juos tik pačioje metų pabaigoje, mūsų darbo grupėje yra siūlymas nepritarti tokiems pakeitimams ir nesiimti šito papildymo“, – sakė ministras.

Premjerė Ingrida Šimonytė spaudos konferencijoje pabrėžė, kad „Modernos“ vakcinų papildomų dozių pirkimo yra atsisakiusi ir buvusi Sauliaus Skvernelio Vyriausybė, o šis ministrų kabinetas sprendimą „dar kartą patvirtino“.

Tuo metu „Pfizer“ vakcinos papildomas kiekis, pasak jos, užsakomas, nes „vakcina pasirodė pirma, mes ja pradėjome skiepyti ir jos pristatymo terminai yra palankiausi iš tų vakcinų, kurias dabar turime“.

Lietuvoje nuo koronaviruso pirmąja vakcinos doze jau paskiepyta daugiau nei 27 tūkst. gyventojų. Iki trečiadienio šalyje naudota tik „BioNTech“ ir „Pfizer“ preparatas, nuo trečiadienio pradėta naudoti ir „Moderna“ vakcina. Abiem atvejais, imunitetas nuo COVID-19 įgyjamas tik po antrosios vakcinos dozės.

Lietuva taip pat yra išreiškusi pageidavimą kartu su ES valstybėmis pirkti „AstraZeneca“, „Janssen Pharmaceutica NV“, „Sanofi ir GSK“ bei „CureVac“ vakcinas, jų Europos vaistų agentūra dar nėra patvirtinusi. Iš viso šiuo metu numatyta įsigyti daugiau nei 8 mln. vakcinų dozių. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 13 15:54
Spausdinti