Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gruodžio 4 d.


SAUGUMAS
Lietuva pradės konsultacijas su NATO dėl šalies saugumo užtikrinimo
BNS
Scanpix

Prasidėjus Rusijos kariniams veiksmams Ukrainoje, Lietuva ketvirtadienį pradės konsultacijas su NATO dėl šalies saugumo užtikrinimo.

„Devintą ryto renkasi Valstybės gynimo taryba ir net neabejoju, kad bus priimtas sprendimas, matyt, pasikonsultuojant per tą laiką ir su partneriais, kreiptis į NATO dėl ketvirtojo straipsnio aktyvavimo“, – LRT ketvirtadienio rytą sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

„Tai yra konsultacijos, kurios, aišku bus skirtos ir viso NATO rytinio flango apginamumo stiprinimui ir bus svarstoma, kokios gali būti pagalbos priemonės, skirtos ir Ukrainai“, – sakė Seimo narys.

Kaip sakė Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, konsultacijos pagal ketvirtąjį straipsnį prasidės „artimiausiomis valandomis“.

„Karas Ukrainoje prasidėjo. Baltijos šalys ir Lenkija siūlys pradėti NATO ketvirtojo straipsnio aktyvavimą. Toks sprendimas bus apsvarstytas šiandien Valstybės gynimo taryboje“, – vėliau išplatintame pranešime sako A. Anušauskas.

„Kaip taisyklė tokios konsultacijos atveda prie tam tikro papildomo pajėgų generavimo vienose ar kituose regionuose, prie greitojo reagavimo pajėgų gali atvesti aktyvavimo, ir panašiai“, – teigė krašto apsaugos ministras.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas anksti ryte ketvirtadienį paskelbė karinę operaciją Ukrainoje jos separatistams ginti ir provakarietiškai savo kaimynei „demilitarizuoti ir denacifikuoti“.

Ukrainos sostinėje Kijeve ir rytiniame Mariupolio uostamiestyje, netrukus po to girdėjosi sprogimai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 02 24 08:33
Spausdinti