Meniu
Prenumerata

pirmadienis, rugsėjo 25 d.


KORONAVIRUSAS
Lietuvoje patvirtinti 154 koronaviruso atvejai
BNS
Fotobankas
Koronavirusas.

Lietuvoje iki pirmadienio vidurdienio buvo patvirtinti 154 koronaviruso atvejai, pranešė Vyriausybė.

„Per vakar dieną yra ištirti 278 ėminiai, iš jų 40 naujų teigiamų atvejų nustatyta, šiuo metu Lietuvoj turime nustatytus 154 atvejus iš viso“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pasak ministro, dėl infekcijos Lietuvoje iki šiol atliktas 2361 tyrimas. Vienas žmogus mirė.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, nuo praėjusio pirmadienio Lietuvoje dviem savaitėms paskelbtas karantinas.„Kol kas aš turiu informacijos apie tą vieną asmenį, kad kas nors būtų kitas kritinės būklės, tokios informacijos neturiu“, – teigė A. Veryga.

Ministras taip pat pranešė apie plečiamą patikrą mobiliuosiuose punktuose – pirmadienį antrąjį punktą atidaro Kaunas, antradienį mėginius mobiliuose punktuose pradės imti Telšiai, Šiauliai ir Alytus. 

„Šiandien Kauno mobiliajame punkte startuoja antra patikros linija, dabar jau trys didieji Lietuvos miestai, Vilnius, Kaunas ir Klaipėda pilnu pajėgumu įveiklina savo mobilius punktus. Šiuo metu jau praktiškai yra pasirengę Telšiai, Šiauliai ir Alytus, planuojama, kad šie paminėti punktai startuos rytoj“, – sakė A. Veryga.

„Kol kas dar tik iš dalies pasirengę Panevėžys, Marijampolė,Utena ir Tauragė, šiuo metu mokomi darbuotojai, atliekami kiti parengiamieji veiksmai. Kai jie bus pasiruošę, jie gaus leidimą pradėti testavimą“, – informavo ministras.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, nuo praėjusio pirmadienio Lietuvoje dviem savaitėms paskelbtas karantinas.

Karantiną planuojama pratęsti, sprendimą Vyriausybė priims trečiadienį.

„Preliminariai planuojama dvi savaites, bet aš negaliu kalbėt už visą Vyriausybę“, – teigė A. Veryga.

Pirmadienį planuojama paskelbti privalomą karantiną grįžtantiems iš užsienio, nes šiuo metu jiems siūloma izoliuotis savanoriškai. 

Policija per praėjusią savaitę sulaukė maždaug dviejų tūkstančių pranešimų dėl karantino pažeidimų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 03 23 12:44
Spausdinti