Meniu
Prenumerata

antradienis, gegužės 28 d.


V. ZELENSKIS LIETUVOJE
Lietuvoje viešintis V. Zelenskis akcentuoja oro gynybos svarbą
ELTA
Andrius Ufartas/ELTA
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis Vilniuje.

„Kaip žinote, šiąnakt, šį rytą mus atakavo. Vėl Charkivas, Odesa, Zaporižia, Kyjivo regionas – daug mūsų regionų, žmonių. Todėl mums oro gynyba yra prioritetas numeris vienas“, – su šalies prezidentu Gitanu Nausėda susitikęs Ukrainos lyderis Volodymyras Zelenskis tvirtino, kad po pastarosios nakties Rusijos atakų Ukrainoje pagrindinis Kyjivo klausimas ir prioritetas yra oro gynybos sistemos.

„Tai mums didžiausias šiandienos iššūkis“, – pripažino jis.

Ukrainos lyderis dėkojo prezidentui G. Nausėdai, jog Vilnius šiuo klausimu padeda Ukrainai. V. Zelenskis taip pat nurodė, kad su Lietuvos vadovu nori aptarti ir kitas karinės pagalbos Ukrainai iniciatyvas.

„Mes niekada to nepamiršime. Ačiū žmonėms, kurie taip šiltai priėmė mūsų pabėgėlius ir jiems padėjo. Žinoma, ačiū, kad remiate mūsų kelią į Europos Sąjungą (ES) ir NATO. Tam nėra jokių kitų alternatyvų“, – akcentavo politikas.

G. Nausėda: mėginame skatinti partnerius ne tik priimti būtinus sprendimus, bet ir juos įgyvendinti

Savo ruožtu prezidentas G. Nausėda patikino V. Zelenskį, jog Lietuva laikysis savo įsipareigojimų Kyjivui ir toliau sieks remti prieš Rusijos agresiją kovojančius ukrainiečius ne tik politiškai, finansiškai, bet ir karinėmis priemonėmis.

„Mano šaliai, lietuviams labai svarbu remti jus visais būdais – politiškai, ekonomiškai ir, žinoma, karine prasme. Mėginame telkti, skatinti partnerius ne tik priimti būtinus sprendimus, bet ir juos įgyvendinti“, – kalbėjo G. Nausėda.

G. Nausėda pakartojo, jog Lietuva ir toliau rems Ukrainos integraciją į Europos Sąjungą (ES) bei NATO. Prezidentas teigė norįs su V. Zelenskiu aptarti, kokius signalus Vilnius bei Kyjivas šiuo klausimu galėtų pasiųsti tarptautinei bendruomenei dar iki vasarą Vašingtone vyksiančio Aljanso viršūnių susitikimo.

„Tikiuosi, kad viskas yra įmanoma ir jūs galite įgyvendinti visas reikiamas reformas ir Europos Komisijos rekomendacijas“, – vylėsi prezidentas.

„Esame pasirengę jums padėti šiame kelyje – mūsų ekspertai bus ir suteiks jums reikiamą informaciją, patirtį, instrukcijas“, – patikino jis.

ELTA primena, kad ketvirtadienį į Vilnių atvyko Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Jis dalyvaus sostinėje vyksiančiame Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime.

Susitikimo su prezidentu G. Nausėda politikai aptars padėtį fronte, karinės ir finansinės paramos poreikius. Šalių vadovai taip pat diskutuos dėl Ukrainos eurointegracijos procesų ir narystės NATO perspektyvų.

Po plataus masto karo Ukrainoje pradžios tai trečiasis kartas, kuomet V. Zelenskis lankosi Lietuvoje. Pastarąjį kartą Vilniuje jis viešėjo šių metų sausį.

Ketvirtadienį Vilniuje vyksta Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimas, kuriame ketina dalyvauti trylikos Baltijos, Juodosios ir Adrijos jūrų esančių ES valstybių narių vadovai. Į susitikimą taip pat pakviestos asocijuotosios šalys Ukraina ir Moldova.

2024 04 11 13:40
Spausdinti