Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 23 d.


JŪROS GYNYBOS OPERACIJA
Lietuvos ir penkių sąjungininkių šalių laivai patruliavo Baltijos jūroje
BNS
BNS Foto
Kariniai lavai Baltijos jūroje (2013 m.).

Skirtingų šalių kariniai laivai, orlaiviai ir kariai, priklausantys Jungtinės Karalystės vadovaujamoms Jungtinėms ekspedicinėms pajėgoms (angl. JEF), vykdė bendrą veiklą Baltijos jūroje, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Anot jos, Baltijos jūros gynybos sustiprinimo operacija prasidėjo nuo aprūpinimo misijų – Danijos ir Didžiosios Britanijos keltai pristatė karines transporto priemones ir įrangą į Estiją, toliau vykdytos užduotys, kuriose aprėpdamos didžiąją Baltijos jūros dalį dalyvavo Lietuvos ir dar penkių JEF šalių pajėgumai.

Šių penkių šalių laivai kartu su Lietuvos kariuomenės laivais atliko Baltijos jūros patruliavimą.

Jungtinė Karalystė yra operacijai vadovaujanti šalis, o prie jos prisidėjo pajėgos iš Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Švedijos.

Kitos JEF šalys yra Islandija, Suomija, Nyderlandai ir Norvegija.

„Lietuva mato JEF pajėgas kaip vieną iš pirmųjų atsako priemonių į bet kokią krizę. Rusijos karas Ukrainoje pakeitė saugumo situaciją regione, o JEF į tai reaguoja ir stiprina mūsų gynybą. JEF turi visus pajėgumus, kurie reikalingi reaguoti greitai ir veiksmingai“, – teigė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

JEF yra aukštos parengties kovinis vienetas, skirtas reaguoti į netikėtas krizines situacijas Europoje, taip pat ir Baltijos regione.

Pajėgas sudaro dešimties Šiaurės Europos šalių partnerių skiriami jūrų, oro, sausumos pajėgumai, kurie rūpinasi Baltijos jūros regiono, tolimosios šiaurės ir Šiaurės Atlanto saugumu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 03 28 16:02
Spausdinti