Meniu
Prenumerata

šeštadienis, balandžio 13 d.


LIETUVOS GYNYBA
Lietuvos kariuomenė: karo šiandien nebus
ELTA
IQ montažas

Netylant kalboms apie galimą Rusijos agresiją prieš NATO, Lietuvos kariuomenė ramina, kad karas šiandieną šaliai negresia. Visgi, pabrėžia ji, kad ruoštis tokiam scenarijui yra būtina.

„Karo šiandien nebus. Matome poreikį šitą parašyti, nes į mūsų pašto dėžutę vienas po kito krenta laiškai su piliečių klausimais, taip pat karių jau kuris laikas klausinėja šeimų nariai ir draugai, jau yra pasitaikę atvejų, kad uniformuoto kario net parduotuvėje arba degalinėje paklausė „Kada bus karas ir ką man daryti?“ – feisbuko paskyroje rašo Lietuvos kariuomenė.

Socialiniame tinkle paskelbtame įraše taip pat atkreipiamas dėmesys, kad tam, jog įvyktų puolimas prieš Lietuvą, turi būti išpildyti du kriterijai.

„Labai supaprastinant karinės žvalgybos vertinimą, kad įvyktų puolimas prieš Lietuvą, turi būti išpildyti du kriterijai: pirma, prie sienos turi būti sutelkti pajėgumai, antra, turi būti žinomas arba numanomas priešo ketinimas juos panaudoti. Su antruoju kriterijumi gali būti kiek sudėtingiau, nes priešas visada sako „čia ne puolimas, čia pratybos“, tačiau žinant šitą jo manierą gal ne taip ir sudėtinga“, – teigia kariuomenė.

Ruoštis karui būtina. Ruošimasis karui yra kasdieninė kariuomenės pareiga ir tiesioginė užduotis, taip pat greičiausiai ir kiekvieno šalies piliečio.

„Tad atsakymas į klausimą „Ar šiandien/rytoj/poryt Lietuvoje bus karas?“ yra pakankamai trumpas: šiandien prie Lietuvos sienų su priešiškomis valstybėmis nėra sutelkta karinė technika, atitinkamai antrasis kriterijus – ketinimas ją panaudoti – irgi nėra išpildytas, todėl karo nei šiandien, nei rytoj nebus“, – taip pat akcentuojama įraše.

Visgi Lietuvos kariuomenė akcentuoja, kad ruoštis galimam kariniam konfliktui yra būtina.

„Ruoštis karui būtina. Ruošimasis karui yra kasdieninė kariuomenės pareiga ir tiesioginė užduotis, taip pat greičiausiai ir kiekvieno šalies piliečio. Atsarginis ratas automobilyje nėra pinigų švaistymas, nes jo neturint, automobilio krovimas ant traliuko kainuos daug brangiau. Nauja karinė technika, ginkluotė ir įranga, taip pat brangios pratybos nėra pinigų švaistymas, nes karo metu skylės be karinės technikos ar be tinkamo pasirengimo yra kamšomos karių gyvybėmis“, – teigia Lietuvos kariuomenė.

„Ir galiausiai, svarbiausioji dalis – ruošimasis karui yra tiesiausias kelias į taiką, tą sako ne tik lotyniška patarlė, bet ir sveika žmogiška nuovoka. Ruoškimės karui, kurio šiandien nebus, kad nebūtų nei rytoj, nei poryt“, – pabrėžiama feisbuko įraše.

Pastaruoju metu diskusijas apie šalies nacionalinį saugumą įžiebė užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio pareiškimai ir raginimai kaip įmanoma greičiau persvarstyti šalies gynybos koncepciją.

2024 03 01 10:52
Spausdinti