Meniu
Prenumerata

penktadienis, kovo 1 d.


IZRAELIS IR PALESTINA
Lietuvos piliečiams rekomenduojama nevykti į Izraelį ir Palestiną
BNS
Pixabay
Jeruzalė.

Atsižvelgdama į nestabilią saugumo padėtį dėl prasidėjusių Izraelio apšaudymų iš Gazos ruožo, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja Lietuvos piliečiams nevykti į Izraelį ir Palestiną, šeštadienį pranešė ministerija.

Izraelyje ir Palestinoje esančių Lietuvos piliečių prašoma išlikti budriais, sekti naujienas, informuoti artimuosius apie savo buvimo vietą ir vadovautis oficialiomis šalies valdžios ir pagalbos tarnybų rekomendacijomis.

Prireikus skubios konsulinės pagalbos, rekomenduojama kreiptis į Lietuvos ambasadą Tel Avive.

Palestinoje esantys Lietuvos piliečiai dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

Taip pat primenama, kad Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais ne Lietuvos atstovybių darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu pilieciai@urm.lt.

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus, esant krizinei situacijai užsienio šalyje.

Įtampa tarp Izraelio ir Palestinos ėmė augti pastarosiomis dienomis, kuomet izraeliečiai smogė Gazos Ruožui, motyvuodami, jog taip nori užbėgti už akių palestiniečių kovotojų grupuotės „Islamo džihadas“ išpuoliui. Per Izraelio antskrydį buvo nukautas vienas aukšto rango grupuotės vadas. Po jo kovotojai pradėjo leisti raketas, o žydai tęsė aviacijos smūgius.

„Islamo džihadas“ pareiškė, kad Izraelio surengtas pirmasis bombardavimas prilygsta „karo paskelbimui“ ir paleido virtinę raketų į žydų valstybės teritoriją.

Anksti šeštadienį tęsėsi apšaudymai raketomis ir Izraelio smūgiai. Baiminamasi, kad šie smūgiai gali peraugti į konfliktą, panašų į 11 dienų pernai gegužę vykusį karą, per kurį buvo smarkiai nuniokotas Gazos Ruožas, o daugybė izraeliečių buvo priversti slėptis nuo palestiniečių kovotojų leidžiamų raketų.

2022 08 06 20:50
Spausdinti