Meniu
Prenumerata

pirmadienis, rugsėjo 25 d.


Lietuvos prezidentė su Jungtinių Tautų vadovu aptarė pratybas „Zapad“
BNS
A.Guterresas. („Reuters“ nuotr.).

Niujorke viešinti prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Jungtinių Tautų (JT) generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu, jie aptarė Rusijoje ir Baltarusijoje šiuo metu vykstančias karines pratybas „Zapad“.

Prezidentės spaudos tarnyba pranešė, kad šalies vadovė informavo JT generalinį sekretorių apie Rusijos veiksmus Lietuvos pasienyje, saugumo padėtį regione ir agresyvių pratybų „Zapad“ keliamą grėsmę viso pasaulio žmonėms. „Prezidentės teigimu, labai svarbu pasaulio lyderiams, tarptautinių organizacijų vadovams pateikti objektyvią informaciją iš pirmų lūpų, kas vyksta mūsų regione. Prezidentė vienintelė iš „Zapad“ grėsmes patiriančių šalių vadovų turi galimybę asamblėjos metu tiesiogiai JT vadovui pristatyti situaciją“, – teigiama pranešime spaudai. Anot D.Grybauskaitės, realaus konflikto su NATO valstybėmis modeliavimas, slepiamas pratybų mastas ir scenarijai, karių ir taktinės ginkluotės dislokavimas, nekonvenciniai veiksmai byloja apie agresyvų ir puolamąjį „Zapad“ pobūdį.
Anot D.Grybauskaitės, realaus konflikto su NATO valstybėmis modeliavimas, slepiamas pratybų mastas ir scenarijai, karių ir taktinės ginkluotės dislokavimas, nekonvenciniai veiksmai byloja apie agresyvų ir puolamąjį „Zapad“ pobūdį.
„Kaliningrade sutelkti branduolinių ginklų, artilerijos ir raketų pajėgumai gali pasiekti net Lisaboną“, – rašoma pranešime. Pasak prezidentės, pasaulis turi išmokti Krymo, Padniestrės, Pietų Osetijos ir Abchazijos pamokas ir į agresyvius veiksmus nežiūrėti pro pirštus. Jos teigimu, pastaraisiais metais Jungtinių Tautų reakcija į tarptautinės teisės pažeidimus nepakankama ir ji pilnai nebeatlieka savo misijos. Šalies vadovė pakvietė A.Guterresą kitąmet atvykti į valstybės atkūrimo šimtmečio renginius Lietuvoje. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama. 
2017 09 18 16:00
Spausdinti