Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 24 d.


VILNIUS
M. Majauskas kandidatuos į Vilniaus merus
BNS
Paulius Peleckis/BNS
M. Majauskas.

Iš konservatorių partijos neseniai išmestas parlamentaras Mykolas Majauskas trečiadienį pranešė ketinantis dalyvauti rinkimuose į Vilniaus mero pareigas.

„Nusprendžiau kandidatuoti į Vilniaus merus kaip savarankiškas ir nepriklausomas kandidatas. Turiu idėjų, energijos ir noriu visas jėgas skirti svarbiam tikslui“, – savo paskyroje „Facebook“ rašė politikas.

Jis teigė tokį sprendimą priėmęs „tikėdamas, jog atėjo laikas žmonėms, kurie nebijo imtis asmeninės atsakomybės“.

„Nepriklausydamas nuo politinių partijų, galėsiu atstovauti visiems miestiečiams ir skirti visas jėgas Vilniui. Kviečiu kreiptis visus mane palaikančius, turinčius idėjų ar pasiūlymų Vilniui“, – sakė politikas.

M. Majauskas praėjusią savaitę buvo pašalintas iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos, nes palaikė su Vyriausybe nederintą siūlymą visiems 2023-iesiems pratęsti pridėtinės vertės mokesčio lengvatą maitinimo sektoriui.

Politikas antradienį pranešė, jog traukiasi iš Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareigų.

Laisvės partija į merus kelia parlamentarą Tomą Vytautą Raskevičių, konservatoriai – dabartinį vicemerą Valdą Benkunską, socialdemokratai – parlamentarę Rasą Budbergytę, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – parlamentarą Luką Savicką, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – europarlamentarą Stasį Jakeliūną, partija „Laisvė ir teisingumas“ – buvusį sostinės merą Artūrą Zuoką, Lietuvos regionų partija – buvusį kariuomenės vadą Valdą Tutkų.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks 2023 metų pavasarį.

M. Majausko ambicijos savivaldoje ankstina svarstymus dėl jo likimo TS–LKD frakcijoje

M. Majauskui apsisprendus kandidatuoti į Vilniaus merus, valdantieji konservatoriai dar šią savaitę žada svarstyti buvusio partiečio likimą Seimo frakcijoje.

„Buvome tą klausimą nutarę aptarti kitą savaitę, bet, matyt, kad kolegos turi papildomų įžvalgų ir klausimų. Matyt, rytoj neabejotinai tą klausimą aptarsime. Ar priimsime kokius nors sprendimus – sunku pasakyti“, – BNS trečiadienį sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Negali ignoruoti šio fakto (sprendimo siekti mero posto – BNS)“, – pridūrė konservatorių atstovė.

Ji pabrėžė, kad tokiais veiksmai pats M. Majauskas „minimizuoja bet kokias sąsajas su šita bendruomene“.

Taip politikė kalbėjo iš partijos praėjusią savaitę išmestam parlamentarui pranešus apie ketinimus dalyvauti kitąmet vyksiančiuose Vilniaus mero rinkimuose.

Ji teigė M. Majausko apsisprendimą dalyvauti rinkimuose vertinanti kaip „nenuoširdų veiksmą vilniečių atžvilgiu“.

„Mūsų partijos bendruomenėje nominavimai, išsikėlimai į kandidatus į merus vyko prieš pusę metų, nebuvo jokių indikacijų iš pono Majausko, kad jis norėtų kandidatuoti šiuose ar kituose rinkimuose į merus“, – kalbėjo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Jei buvo noras ir ketinimai, tos indikacijos galėjo būti duodamos, o dabar tai atrodo nenuoširdžiai. (...) Toks viražas ir posūkis atrodo keistas, bet tai – jo sprendimas“, – pridūrė ji.

Abejoja sėkme

Konservatorė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sakė nesureikšminanti M. Majausko sprendimo kandidatuoti.

„Taip atsitinka turbūt politikams vienu ar kitu gyvenimo momentu, kai norisi štai tiesiog galbūt papildomo dėmesio, papildomų veikimo vektorių. Aš žiūriu visiškai ramiai. Čia jo pasirinkimo klausimas. Tikrai tikiu, kad konservatorių kandidatas stipriai Vilniaus mieste dirbo ir turi stiprią kampaniją“, – sakė politikė.

„Mykolas jau yra bandęs sėkmę mero rinkimuose, ji buvo gana vidutiniška, kažkaip negalvoju, kad bus stipriai kažkas pasikeitę. Tikrai nesureikšminu“, – kalbėjo ministrė.

M. Majauskas dėl Vilniaus mero posto varžėsi 2015 metais, tačiau tuomet į antrą turą nepateko, likęs ketvirtas. Jis tada sakė, kad nesėkmę lėmė vėlyva rinkimų kampanija.

„Man atrodo, kad komandinis darbas turbūt kitaip įsivaizduojamas, bet kolega, matyt, pasirinko savo veikimo metodus. Na, dabar rinkėjai vertins ar tas komandinis darbas yra labiau vertinamas, ar individualus žaidimas“, – BNS sakė konservatorė finansų ministrė Gintarė Skaistė.

„Įdomu, ar Mykolo rinkimų kampaniją Zuokas finansuos? Nes tiesiog labai aišku, kam to reikėjo labiausiai“, – feisbuke teigė kita konservatorė, Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė.

2022 12 07 11:20
Spausdinti