Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 21 d.


PARLAMENTINĖS LĖŠOS
M. Matijošaitis stabdo narystę Laisvės partijoje ir traukiasi iš EP rinkimų
ELTA
Marius Morkevičius/ELTA
Marius Matijošaitis.

Dar vienas politikas paslydo. Už parlamentinei veiklai skirtas lėšas įvairią kompiuterinę įrangą ir garso aparatūrą pirkęs Seimo narys Marius Matijošaitis stabdo narystę Laisvės partijoje ir traukiasi iš „laisviečių“ sąrašo Europos Parlamento (EP) rinkimuose.

„Kol vyksta procesiniai veiksmai ir nėra galutinio verdikto, ar mano išleistos lėšos faktiškai atitiko nustatytą tvarką, stabdau narystę Laisvės partijoje ir traukiuosi iš Laisvės partijos rinkimų į Europos parlamentą sąrašo. Tikiuosi, kad tai liks mano istorija, o ne visos partijos reputacijos klausimas“, – savo feisbuko paskyroje rašo M. Matijošatis.

„Kreipiausi į Seimo Etikos į procedūrų komisiją, jog ši peržiūrėtų visos mano kadencijos parlamentinių lėšų ataskaitas bei dar kartą įvertintų, ar įsigytos prekės ar paslaugos atitinka Seimo Valdybos nustatytą parlamentinių lėšų reglamentavimą“, – taip pat pažymi parlamentaras.

Iniciatyvai „Skaidrinam“ pasiekus Seimą, visuomenininkas Andrius Tapinas pirmadienį paskelbė, kad Laisvės partijos narys M. Matijošaitis iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų pirko įvairios kompiuterinės įrangos ir garso aparatūros. Be to, patikrintos ataskaitos atskleidė, kad „laisvietis“ kas mėnesį papildomai įrangos nuomai išleisdavo beveik 500 eurų.

Pats M. Matijošaitis pirmadienį teigė, kad įranga buvo tikslingai naudojama darbui Seime. „Laisviečio“ teigimu, už tai, kas bus įvertinta kaip netikslinga įranga, jis lėšas Seimo kanceliarijai grąžins.

Taip pat M. Matijošaitis nurodė po kadencijos parlamente visą pirktą įrangą jis paliksiantis Seimo nuosavybei.

Pernai pavasarį A. Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo eilė savivaldybių.

2024 02 13 14:35
Spausdinti