Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 23 d.


PARAMA UKRAINAI
M. Navickienė: dabar galėtume priimti apie 6–8 tūkst. Ukrainos pabėgėlių
BNS
Irmantas Gelūnas/BNS
M. Navickienė.

Europai rengiantis priimti naują karo pabėgėlių iš Ukrainos srautą Lietuva dabar galėtų priimti apie 6–8 tūkst. ukrainiečių, o jei jų srautas būtų didesnis – iki 30 tūkst., sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

„Mes manome, kad šiai dienai būtume pasiruošę priimti apie šešis–aštuonis tūkstančius žmonių jau dabar, jeigu jie kirstų Lietuvos sieną (...), nes yra paruoštos tam tikros mokyklos, kiti pastatai, kurie nėra naudojami savivaldybėse – jie yra pritaikyti, aprūpinti. Lygiai taip pat ir pačiame pabėgėlių priėmimo centre dabar gyventojų yra gerokai mažiau, tai esame pasiruošę“, – žurnalistams trečiadienį sakė M. Navickienė.

Pasak M. Navickienės, esant poreikiui ir įtraukus daugiau apgyvendinimo vietų per „gana greitą laiką“ būtų galima priimti apie 30 tūkst. žmonių.

„Iš viso apie 30 tūkstančių – tokie pajėgumai turbūt būtų jau su arenomis, kurias mes galėtume greitai adaptuoti tam, kad apgyvendintume karo pabėgėlius“, – sakė M. Navickienė.

„Jeigu jų pajudėtų daugiau, tikrai būtų problematiškiau juos sutalpinti“, – pridūrė ministrė.

Vis dėlto, M. Navickienė pripažino, kad sąlygos gyventi didesnėse patalpose būtų ne itin patogios.

„Kai mes apgyvendindavome žmones tokiais kiekiais, kokie jie atvykdavo į Lietuvą, mes galėdavome jiems parinkti, pasiūlyti gyvenamąją, kuri galbūt yra patogesnė, arčiau darbo, mokyklos ir panašiai. Dabar tos vietos būtų didesnės, žmonės būtų apgyvendinami po vienu stogu mokykloje ar tame pačiame pabėgėlių priėmimo centre, bet žmonėmis tikrai būtų pasirūpinta“, – sakė ministrė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, dabar į Lietuvą yra atvykę daugiau nei 71 tūkst. ukrainiečių. Pasak M. Navickienės, šiuo metu į Lietuvą per savaitę atvyksta apie 100 pabėgėlių.

2022 12 07 11:22
Spausdinti