Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 8 d.


DEMOGRAFIJA
M. Navickienė: senstanti visuomenė – iššūkis visai Europos Sąjungai
ELTA
Freepik
Senjorai.

Šią savaitę Stokholme Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos posėdyje dalyvavusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad sprendžiant senstančios Europos visuomenės problemą, būtina ieškoti bendrų sprendimų. Anot jos, demografiniai pokyčiai – ne vienos Lietuvos problema, o visos Europos Sąjungos iššūkis, rašoma Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) pranešime žiniasklaidai.

„Imamės veiksmų, kad socialinės apsaugos sistema atlieptų ne tik dabartinius pokyčius, bet ir užtikrintų efektyvumą ateityje. Matydami visuomenės senėjimo procesus, priimame sprendimus, kai vyresnio amžiaus žmonės, kurie nori dirbti, galėtų išlikti darbo rinkoje kuo ilgiau. Investuojame į dirbančiųjų perkvalifikavimą jau šiandien, bet turime rūpintis ir gerai apmokamų bei aukštą pridėtinę vertę kuriančių darbo vietų kūrimu ir jų išlaikymu, investuoti į didesnį produktyvumą. Europos laukiantys iššūkiai – bendri viso žemyno šalių darbotvarkėse, todėl ir atsakas turi būti koordinuotas“, – sakė M. Navickienė.

Ji pažymi, kad siekiant sukurti veiksmingas priemones demografinei padėčiai gerinti, visų pirma svarbu suprasti pokyčių tendencijas, esamą situaciją ir išgryninti laukiamus iššūkius.

„Vien individualių, pavienių ar trumpalaikių atskirų Europos šalių sprendimų nepakaks. Sprendžiant senstančios Europos visuomenės ir besikeičiančios ekonominės aplinkos iššūkius, svarbu jau šiandien galvoti apie darbo vietų kokybę, darbo ir šeimos įsipareigojimų derinimo svarbą, vyresnio amžiaus darbuotojų kvalifikacijos kėlimą, išvengiamo mirtingumo mažinimą ir tinkamai koordinuojamą migraciją“, – sakė ministrė M. Navickienė.

Posėdyje ministrė M. Navickienė taip pat pristatė Lietuvoje kuriamą ilgalaikės priežiūros paslaugų teikimo modelį, kuris leistų žmogui oriai pakelti fizines negalias. Tikimasi, kad turint tvarų finansavimą, šis modelis padidins ilgalaikės priežiūros paslaugų prieinamumą, apimtį ir kokybę.

2023 05 04 09:20
Spausdinti