Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 30 d.


COVID-19
M. Navickienė: svarstytume nemokėti ligos išmokų nesiskiepijantiems
BNS
Pexels

Daliai verslo siūlant nemokėti nedarbo išmokų išeinantiems iš darbo nesiskiepijantiems darbuotojams, socialinės apsaugos ir darbo ministrė sako, kad labiau būtų linkusi svarstyti nemokėti jiems ligos išmokų.

Pasak Monikos Navickienės, nedarbo išmoka yra susijusi su žmogaus sumokėtomis įmokomis ir yra tam tikras draudimas.

„Kai žmogus mokėjo, jis kaupė savo socialinei garantijai. Bet tos diskusijos, aš jas girdžiu, darbdavių siūlymai, kurie ateina, jie visi yra svarstomi, svarstytume ir šį siūlymą“, – LRT radijui antradienį sakė ministrė.

„Tačiau jeigu kalbėtume apie kažkokios garantijos mažinimą žmonėms, kurie savo pasirinkimu nėra linkę skiepytis, tai turbūt ligos išmokos mokėjimas būtų labiau tikslingas diskutuoti“, – pridūrė ji.

Pasak M. Navickienės, ir dabar mokant ligos išmokas yra išlygų: žmogus jos negauna, jei patiria traumą būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ar narkotikų ar kitaip nesisaugodamas.

Nuo gruodžio valstybė atsisakė mokėti už nepasiskiepijusių žmonių testus, tai turi daryti patys darbuotojai arba jų darbdaviai. Nesitestuojantys darbuotojai turi būti nušalinami nuo darbo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 12 14 09:17
Spausdinti