Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugpjūčio 18 d.


KORUPCIJA
M. Puidoko padėjėjas įtariamas papirkimu ir prekyba poveikiu
BNS
Fotobankas
M. Puidokas.

Seimo nario Mindaugo Puidoko padėjėjas Kęstutis Motiečius įtariamas papirkimu ir prekyba poveikiu, ketvirtadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Ikiteisminį tyrimą STT skelbia pradėję po Seimo nario Mato Maldeikio pranešimo apie bandymą jį papirkti. 

M. Maldeikis teigia kyšio pasiūlymo iš parlamentaro M. Puidoko padėjėjo sulaukęs prieš mėnesį ir iškart kreipęsis į STT.

„Aš labai pasitikiu STT, mačiau kaip tie pareigūnai dirba, labai profesionalu ir labai teisinga. Ne toje epochoje gyvename, kad dar čia galėtume tokias banalias korupcines schemas vykdyti“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė jis.

Seimo narys tvirtino negalįs atskleisti daugiau įvykio detalių, nes pasirašė įsipareigojimą to nedaryti.

„Šiuo metu esu pasirašęs daug teisės aktų, kad negaliu viešinti visos informacijos. Artimiausiu metu kreipsiuosi į prokurorą, kad man būtų suteikta galimybė jums papasakoti tai, kas buvo“, – teigė parlamentaras.

M. Maldeikis tvirtino M. Puidoką pažįstantis gana seniai ir neblogai.

„Manau, kad jis įsivaizdavo, kad mane neblogai pažįsta, nes mes buvome vienam kurse, jis buvo atėjęs dėl vieno teisės akto projekto, kurį kartu teikėme“, – kalbėjo Seimo narys.

Tuo metu korupcija įtariamo M. Puidoko padėjėjo Kęstučio Motiečiaus konservatorius tvirtino nepažinojęs.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, parlamentaro padėjėjas K. Motiečius Seimo patalpose pasiūlė M. Maldeikiui 50 tūkst. eurų kyšį, kad Seimo narys asmeniškai palaikytų ir paveiktų kitus Seimo narius, kad būtų sustabdytas ar atidėtas neribotam laikui Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projekto priėmimas.

Šį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Pranešimą STT paskelbė netrukus po to, kai M. Puidokas Seime pareiškė patyręs teisėsaugos agentų smurtą.

Jis teigė buvęs smaugiamas, suplėšyti jo drabužiai, iš jo jėga buvę atimti asmeniniai daiktai. Seimo narys teigė, kad įvykį filmavo jo advokatas.

Dėl STT veiksmų prieš M. Puidoką bus atliktas vidinis tyrimas

Dėl STT pareigūnų veiksmų prieš M. Puidoką bus atliktas vidinis tyrimas, ketvirtadienį Seime patvirtino generalinės prokurorės pavaduotojas Gintas Ivanauskas.

Į Seimą iškviestas Generalinės prokuratūros atstovas teigė kol kas negalintis atsakyti, ar pareigūnai neperžengė ribos atlikdami procesinės prievartos veiksmus, tačiau pažymėjo, kad Seimo nario imunitetas nėra absoliutus.

„Galiu pažadėti, kad bus atliktas išsamus vidinis patikrinimas, tiek iš pareigūnų pusės bus paimti paaiškinimai, kad būtų nustatyta, kaip viskas vyko, ar nebuvo peržengtos procesinių prievartos priemonių panaudojimo ribos“, – ketvirtadienį per Seimo posėdį sakė G. Ivanauskas.

„Pagal mūsų įstatymus, visgi Seimo narys neturi absoliutaus imuniteto, (...) imunitetas, nėra absoliutus, yra Konstitucinio Teismo pasisakyta, kad asmens krata nėra savaime suvaržoma asmens laisvė“, – teigė generalinės prokurorės Nidos Grunskienės pavaduotojas.

G. Ivanauskas pažymėjo, kad kol kas žinoma tik Seimo nario M. Puidoko versija.

„Negalėčiau per daug detaliai aiškinti, kokios procesinės prievartos, jėgos priemonės buvo panaudotos konkrečiai prieš Seimo narį, nes reikėtų palaukti ir patys pareigūnai, kurie atlieka veiksmus, turėtų paaiškinti, kaip viskas vyko. Kaip supratu, iš šitos pusės išsakyta tik Seimo nario pozicija“, – teigė prokuroras.

Jis taip pat tvirtino neatmetantis galimybės, kad „galbūt reikės teisminės praktikos formuojant tam tikrą jėgos panaudojimą prieš Seimo narius, esant reikalui“.

„Gal tai bus tas įvykis, kuris padės formuoti šitą praktiką“, – sakė G. Ivanauskas.

„Sunku dabar pasakyti, kaip elgėsi Seimo narys kratos metu, ar jis trukdė pareigūnams, ar netrukdė, kaip jis elgėsi susipažinęs su teismo nutartimi, kurioje buvo aiškiai nurodyta, ką turima pateikti kratos metu, būtent iš daiktų, kurie yra darbo vietoje, ar Seimo narys padarė tai, ar atsisakė tai daryti. Tie klausimai mane domina kaip ir jus, bet visa tai galėsime atsakyti surinkę visus duomenis“, – kalbėjo generalinės prokurorės pavaduotojas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 06 10 13:30
Spausdinti